Polki z brązowym medalem Akademickich Mistrzostw Świata w futsalu!

Akademicka reprezentacja Polski w futsalu rozbiła aż 5:0 Nową Zelandię w meczu o trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata. Biało-Czerwone tym samym z turnieju w Portugalii wracają z brązowymi medalami!

Pierwsze dziesięć minut nie przyniosło goli, lecz później worek z bramkami rozwiązał się na dobre. Rezultat otworzyła w 12. minucie Izabela Tracz, która wykorzystała dogranie Anny Kowalczyk. Zaledwie 31 sekund później do asysty 22-latka dołożyła bramkę. Asystowała jej Patrycja Sutkowska, która została strzelczynią trzeciego gola po podaniu Tracz. W ostatniej sekundzie pierwszej połowy piłkę w siatce umieściła jeszcze Kinga Ejzel po dograniu Klaudii Kubaszek i druga połowa wydawała się formalnością.

Tak też się stało. Polki w ciągu drugich dwudziestu minut gry potwierdziły jeszcze swoją całkowitą dominację golem Adrianny Sobolewskiej po asyście Elizy Ostrowskiej, co ustaliło wynik meczu o brąz na 5:0.