Gol Weroniki Zawistowskiej, FC Köln poważnie zagrożone spadkiem [WIDEO]

Weronika Zawistowska strzeliła wczoraj swoją drugą bramkę w tym sezonie Frauen Bundesligi. Reprezentantka Polski nie może być jednak w pełni zadowolona z niedzielnego meczu przeciwko SV Meppen. Jej 1. FC Köln przegrało bowiem 1:2 i znalazło się w strefie spadkowej.

“Zawias” rozpoczęła starcie z beniaminkiem w wyjściowej jedenastce. Poza kadrą ekipy z Kolonii była natomiast nadal kontuzjowana Adriana Achcińska. Żeński zespół Kozłów wyszedł na prowadzenie już w 4. minucie. Do ofensywy podłączyła się prawa obrończyni Alicia-Sophie Gudorf, która dośrodkowała spod linii końcowej w pole karne. Źle do piłki wyszła Laura Sieger, dzięki czemu Weronika Zawistowska wpakowała ją do pustej bramki.

Gospodynie prowadziły aż do 86. minuty. Wtedy to Sarah Puntigam ręką we własnej szesnastce zablokowała centrę Lydii Andrade i sędzia została zmuszona do podyktowania rzutu karnego. Z jedenastego metra nie pomyliła się wprowadzona kilka minut wcześniej z ławki Isabella Jaron. Zwycięstwo Meppen zapewniła trzy minuty później swoim golem inna rezerwowa – Linda Preuß. W 89. minucie również boisko opuściła Weronika Zawistowska.

Wobec wczorajszego zwycięstwa, SV Meppen wydostało się ze strefy spadkowej, do którego zepchnięte z kolei zostało FC Köln. Do bezpiecznej pozycji drużyna z Kolonii na dwie kolejki przed końcem sezonu traci dwa punkty. Przed nimi jeszcze pojedynki z szóstą i siódmą ekipą w tabeli, czyli Freiburgiem oraz SGS Essen.