Liga Mistrzyń: PSG z Pauliną Dudek w składzie wygrywa, wygrana Lyonu po męczarniach

W dwóch kolejnych spotkania ćwierćfinałowych Ligi Mistrzyń, Paris Saint-Germain z Pauliną Dudek w składzie pokonał 2:1 Arsenal Londyn, a w drugim spotkaniu faworyzowany Olympique Lyon pokonał w takim samym stosunku Bayern Monachium.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym, które rozegrane zostanie 25 sierpnia o godzinie 20:00 w San Sebastian, VfL Wolfsburg podejmować będzie FC Barcelonę. Drugi mecz 1/2 finału zostanie rozegrany dzień później w Bilbao, a o awans do finału powalczą Olympique Lyon i PSG.

Zespół z Paryża był faworytem spotkania z Arsenalem Londyn i już od pierwszych minut zespół Pauliny Dudek, która pojawiła się w podstawowym składzie wicemistrzyń Francji. Już w pierwszych sekundach spotkania zrobiło się groźnie pod bramką Manueli Zinsberger jednak strzał Bachmann okazał się niecelny. Zespół PSG swój cel w postacie bramki osiągnął w 15. minucie spotkania gdy dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamieniła Marie-Antonitte Katoto. Zdobyta bramka nie co uśpiła zawodniczki z Francji i już dwie minuty później Arsenal mógł doprowadzić do wyrównania jednak Little nie wykorzystała znakomitej okazji. W 39.minucie piłkę w polu karnym otrzymała Bethany Mead, która zdecydowała się na uderzenie w prawy róg bramki strzeżonej przez Claudie Endler i doprowadziła do wyrównania.

Druga część spotkania rozpoczęła się od przewagi Arsenalu jednak akcję podpieczone Joe Montemurro miały problem z przedarciem się w okolice pola karnego PSG. W 50. minucie na uderzenie z rzutu wolnego zdecydowała się Little jednak uderzenie okazało się zbyt słabe aby zaskoczyć Endler. W 71. minucie Bachmann rozegrała dwójką akcję wraz z Katoto jednak strzał Bachmann w ostatniej chwili zablokowała jedna z zawodniczek z Londynu. W 77. minucie błąd popełniła McCaby, która straciła piłkę na rzecz Katoto, a reprezentantka Francji zagrała wzdłuż piątego metra, a tam najlepiej zachowała się wprowadzona trzy minuty wcześniej Signe Bruun, która wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. W doliczonym czasie gry na uderzenie z dystansu zdecydowała się Paulina Dudek jednak jej strzał nie sprawił problemów Zinsberger.

Liga Mistrzyń – ćwierćfinał
Arsenal Londyn – Paris Saint-Germain 1:2 (1:1)
Mead 39′ – Katoto 15, Bruun 77

Arsenal: Zinsberger, Maritz, Williamson, Beattie (Schnaderbeck 49′), McCabe (Catley 89′), Walti, van de Donk (Roord 89′), Little, Evans (Nobbis 76′), Miedema, Mead (Foord 76′)

PSG: Endler, Lawrence, Paredes, Dudek, Morroni, Diani (Formiga 89′), Dabritz, Nadim (Baltimore 68′), Geyoro, Bachmann (Bruun 74′), Katoto.

Pierwszą groźną sytuację w 10. minucie spotkania stworzył zespół z Monachium jednak uderzenie z okolic pola karnego Gwinn pewnie wybroniła Bouhaddi. W 18. minucie na uderzenie z rzutu wolnego zdecydowała się Hegering jednak uderzenie okazało się niecelne. Zawodniczki mistrza Francji przebudziły się dopiero w 22. minucie jednak dośrodkowanie wzdłuz bramki Bronze nie zdołała przeciąć żadna z jej koleżanek. Tuż przed przerwą Nikita Parris, która uprzedziła wychodzącą z bramki Laure Benkarth i uderzeniem głowa wyprowadziła swój zespół na prowadzenie.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy bardzo blisko strzelenia swojej drugiej bramki była Parris jednak w bramce dobrze zachowała się reprezentantka Niemiec. Lyon, który o początku drugiej części spotkania mógł podwyższyć prowadzenie za sprawą Cascarino jednak ponownie dobrze w bramce spisała się 27-letnia Benkarth, która w pewien sposób zrechabilitowała się za błąd przy bramce dla mistrzyń Francji. W 58. minucie przed polem karnym została sfaulowana Cascarino, a bramkę strzałem z rzutu wolnego zdobyła Amel Majri. Pięć minut później na dośrodkowanie z prawej strony zdecydowała się Carolina Simon, a piłka nie dotknięta przez żadną z zawodniczek wpadła do bramki kompletnie zaskoczonej Sarahy Bouhaddi. W 79.minucie na uderzenie z okolic pola karnego zdecydowała się Lohmann, a Lyon przed stratą bramki uratowała poprzeczka. W kolejnych minutach zespół z Monachium próbował doprowadzić do wyrównania jednak nie potrafili sforsować dobrze grającej obrony francuskiego zespołu.

Olympique Lyon – Bayern Monachium 2:1 (1:0)
Parrisa 41′, Majri 59′ – Simona 64′

Lyon: Bouhaddi, Majri, Renard, Buchanan, Bronze, Henry (Gunnarsdottir 46′), Kumagai, Marozsan, Le Sommer (Taylor 65′), Parris (Karchaoui 65′), Cascarino

Bayern: Benkarth, Gwinn, Demann, Glas (Ilestedt 80′), Simon, Lohmann (Zadrazil 80′), Schuller (Damnjanović 60′) (Laudehr 74′), Dallmann, Hegering, Magull, Beerensteyen (Asseyi 60′)