Ada Hegerberg powraca na europejskie boiska, Olimpique Lyonnais bezlitosny dla BK Häcken

Francuski Olimpique Lyonnais w dobrym stylu pokonuje szwedzkie BK Häcken, ostatecznie końcowa tablica wyników wskazała 3:0 dla przyjezdnych.

Pierwsza bramka padła już po upływie 10 minut. Zawodniczki z Lyonu dobrze wykorzystały nieporozumienie w grze obronnej zespołu BK Hacken. Po nieumiejętnym wybiciu piłki przez jedną z zawodniczek gospodyń piłkę wszerz pola karnego zagrała Danielle van de Dook, do futbolówki dopadła Melivene Malard i mocnym strzałem wyprowadziła przyjezdne na prowadzenie. Przez kolejne minuty obraz gry wiele się nie zmieniał. Olimpique spokojnie budował ofensywne akcje, zaś drużyna z Goteborga próbowała kontrować ataki przyjezdnych. Bardzo dobrą sytuację w 35. minucie miała Stina Blackstenius, która wyszła sam na sam przeciw Christinie Endler, jednak bramkarka drużyny z Lyonu świetnie złapała futbolówkę sprzed nóg szwedki. W końcówce kolejną świetną okazję miała francuski. Najpierw mocny strzał Malard świetnie obroniła Falk, następnie strzał Signe Bruun bramkarka szwedzkiej drużyny sparowała na poprzeczkę. Właśnie tym akcentem zakończyliśmy ciekawą pierwszą połowę starcia w Goteborgu, który inaugurował rozgrywki Ligi Mistrzyń w sezonie 2021/2022.

Druga część meczu dość szybko otworzyła worek z bramkami. Dość niefrasobliwie w obronie zagrały zawodniczki BK Hacken, najpierw po zagraniu z bocznej strefy boiska piłkę sprzed własne bramki wybijała obrończyni szwedek. Niestety dla gospodyń piłkę wybiła idealnie pod nogi Catariny Macario, która mocnym uderzeniem nie dała szans na obronę futbolówki przez Falk i wyprowadziła Olimpique na dwubramkowe prowadzenie. Na kolejnego gola kibice oglądający to spotkanie nie musieli czekać zbyt długo, bo zaledwie przez 5 minut. Francuska drużyna wykonywała rzut rożny. Po wrzutce piłki w pole karne Stina Larsen, zawodniczka BK Hacken od razu skierowała futbolówkę między własne słupki i zaliczyła bramkę samobójczą. Przewaga na boisku przyjezdnych była widoczna przez dalszą część spotkania. Zaś w 78. minucie spotkania doszło do pięknej chwili w meczu. Na boisku po blisko 20 miesiącach przerwy w Lidze Mistrzyń zameldowała się Ada Hegerberg. Norweska zawodniczka przez ten czas zmagała się z bardzo ciężkim urazem, który uniemożliwiał jej występowanie na europejskich boiskach. Do końca meczu gospodynie próbowały strzelić chociażby jedną bramkę, jednak szedzkim zawodniczkom nie udała się ta sztuka i trzy punkty powróciły do Francji.