Agata Bała nie zwalnia tempa, tym razem przekonała się o tym Praga

W środę wieczorem odbył się zaległy mecz 15. kolejki północnej grupy II ligi. KS Górzno Nowy Świt wysoko, bo aż 6:1 wygrał z Pragą Warszawa. Pięcioma trafieniami popisała się kapitan gospodyń, Agata Bała.

Wczorajsze starcie odbyło się na sztucznym boisku w Rypinie. Pierwsza połowa wcale nie zapowiadała pogromu, bowiem zakończyła się wynikiem 1:1. Dla gości ze stolicy po asyście Natalii Matuszewskiej bramkę zdobyła Dominika Dymitrowicz. Po przerwie jednak ekipa z Górzna potwierdziła swoje wysokie aspiracje. Niemal w pojedynkę zwycięstwo aktualnym wiceliderkon II ligi na północy zapewniła Agata Bała, która przeciwko Pradze pięciokrotnie cieszyła się z wpisania na listę strzelczyń. Jedno trafienie dołożyła również Martyna Jakubowska.

Górznianki cały czas liczą się w walce o awans na zaplecze Ekstraligi. Nowy Świt jest na drugim miejscu w tabeli ze stratą trzech punktów do Lecha Poznań UAM. Ich bezpośredni pojedynek, którego stawką będzie zapewne promocja do I ligi, zaplanowany jest na drugi weekend maja. W najbliższej, 17. kolejce Agata Bała i spółka zagrają u siebie z rezerwami Medyka Konin (sobota, 22 kwietnia, godz. 16:00). Zespół z Warszawy musi z kolei walczyć o utrzymanie. Praga jest aktualnie w strefie spadkowej, lecz ma tyle samo punktów co KS Raszyn i PTC Pabianice. W tę niedzielę o 12:00 stołeczne piłkarki zagrają z czwartą w tabeli Włocławską Akademią Piłkarską.