Akademiczki z Warszawy bliskie utrzymania w Ekstralidze

Rozpoczynają się spotkania barażowe o awans do futsalowej Ekstraligi. Rywalkami AZS UWM High Heels Olsztyn w walce o elitę jest drużyna Klubu Sportowego AZS AWF Warszawa. Po pierwszym meczu bliżej Ekstraligi są walczące o utrzymanie w elicie warszawianki, które zwyciężyły na wyjeździe 7:4.

KS AZS AWF objął prowadzenie już w pierwszej minucie gry po trafieniu Katarzyny Mauryc. Mimo sytuacji z obu stron do przerwy kibice zebrani w olsztyńskiej hali przy ul. Prawocheńskiego nie zobaczyli więcej goli. Worek z bramkami rozwiązał się za to po przerwie. W ciągu 5 minut warszawianki zdobyły 4 gole. Olsztynianki dzielnie walczyły, ale umieściły piłkę w siatce bramki strzeżonej przez Klaudię Kowalską (byłą zawodniczkę GKS Górnik Łęczna) jedynie dwukrotnie i na 10 minut przed końcem drużyna gości prowadziła 5:2, a po kilku minutach dopisała następne dwa trafienia. Gospodynie walczyły do końca meczu i po bramkach Pauliny Mazurkiewicz i Oliwii Cwalińskiej zmniejszyły rozmiary porażki do wyniku 4:7.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się 6 marca o 14:00 w Hali Gier AWF Warszawa na Bielanach.