fbpx

Aleksandra Nieciąg podjęła trudną decyzję – czas na zmianę

Po sześciu latach gry w barwach AZS UJ Kraków Aleksandra Nieciąg zdecydowała się na zmianę przynależności klubowej. Nie ujawniła jednak, który zespół będzie kolejnym przystankiem w jej karierze.

Spoglądając wstecz, trzy ostatnie sezony rozegrane na poziomie Orlen Ekstraligi były dla 24-letniej obrończyni bardzo udane, rozkręcała się z sezonu na sezon. W edycji 2020/2021 “Halniak” rozegrała 12 ligowych spotkań, zdobywając w nich 2 bramki po skutecznie egzekwowanych rzutach karnych. W kolejnym sezonie Aleksandra Nieciąg była podstawową zawodniczką “Jagiellonek”, występując w 22 meczach, powiększając swój dorobek bramkowy o jedno trafienie. Miniony sezon, 2022/2023 był fantastyczny w wykonaniu Nieciąg. Nie dość że rozegrała komplet, 22 spotkań, to popisała się niesamowitym, jak na obrończynię dorobkiem bramkowym – osiem trafień robi duże wrażenie.

Tak skomentowała swoją decyzję Aleksandra Nieciąg w wypowiedzi udzielonej serwisowi AZS UJ Kraków:

Po wielu rozterkach i namysłach zdecydowałam, że w tym sezonie nie będę występowała w barwach AZS UJ Kraków. Postanowiłam zmienić przynależność klubową i spróbować swoich sił w innym miejscu. Nie ukrywam, że była to dla mnie bardzo ciężka decyzja, ponieważ spowodowała ona zmianę mojej dotychczasowej stabilizacji o 180 stopni. Na przestrzeni całej przygody w Jagiellonkach spotkałam fantastycznych ludzi, którym bardzo dziękuję. Na pewno rozwinęłam się tutaj jako zawodniczka, ale także jako człowiek. Dziękuję wszystkim trenerom, zarządowi oraz każdej zawodniczce, z którą miałam przyjemność występować. Ogromne podziękowania kieruje też do kibiców, którzy zawsze dopingowali i wspierali nas w trudnych momentach. UJ i Kraków to mój dom, do którego na pewno jeszcze kiedyś wrócę, ale nadszedł teraz czas na nowe wyzwania i cele. Do zobaczenia na boisku i poza nim! 🤍

 

Other Articles

EkstraligaNewsyPolskaTransfery
CLJI ligaNewsy
SWD Wodzisław Śląski

Leave a Reply