Orlen Puchar Polski: Ambicja nie wystarczyła, Medyk z awansem

W spotkaniu 1/32 finału Orlen Pucharu Polski, trzecioligowy Ladies Football Academy Szczecin przegrał z ekstraligowym Medykiem POLOmarket Konin 0:3 i odpadł z rywalizacji.

Medyczki, które przyjechały w roli faworyta, chciały jak najszybciej otworzyć mecz i od początku przeszły do ofensywy. Na boisku jednak królował chaos i niedokładność. Można rzec nawet, że różnica trzech klas rozgrywkowych nie była widoczna.  Dopiero w 26 minucie Milica Andrić trafiła do bramki LFA. Mimo prowadzenia obraz gry się nie zmienił i do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie Medyka.
Na drugą połowę oba zespoły wyszły zdeterminowane. Jednak to ponownie koninianki znalazły drogę do bramki zespołu ze Szczecina. Bramkę na 2:0 zdobyła Oliwia Jaśniak w 62 minucie. Końcówka meczu była bardzo nerwowa, a zespół ze Szczecina kończył mecz w “dziesiątkę”. W 84 minucie Nowacka otrzymała drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Również z ławki Medyka wyleciało dwóch członków sztabu szkoleniowego. W doliczonym czasie Medyk po raz trzeci trafił do bramki LFA, a bramkę ponownie zdobyła Oliwia Jaśniak. Mimo ambitnej walki szczecinianki nie sprostały wyżej notowanym rywalkom i to Medyk jako pierwszy melduje się w 1/16 Pucharu Polski.