fbpx

AMP w futsalu: UAM odpadł w ćwierćfinale, jutro ostatni dzień turnieju finałowego

Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu wkroczyły w decydującą fazę. W grze o medale pozostały już tylko cztery zespoły, a z rywalizacją na poziomie ćwierćfinału pożegnały się między innymi ubiegłoroczne wicemistrzynie – UAM Poznań.

Gospodynie, które przed rokiem sięgnęły przecież po srebrne medale nie radziły sobie najlepiej podczas finałów. W grupie D zajęły drugie miejsce, jednak tutaj usprawiedliwieniem był fakt, iż jednym z ich rywalek były zawodniczki z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Znacznie trudniej wytłumaczyć jednak ćwierćfinałową porażkę 1:3 z Uniwersytetem Gdańskim, który jak na razie świetnie prezentuje się podczas trwających finałów.

Futsalistki z UG w półfinale nie będą miały łatwego zadania, bowiem ich rywalkami będą reprezentantki PWSZ w Wałbrzychu. Ubiegłoroczne brązowe medalistki miały spore problemy z dojściem do tego etapu, potrzebując dopiero rzutów karnych do wyeliminowania Uniwersytetu Szczecińskiego. W regulaminowym czasie padło aż 10 goli, natomiast karne zakończyły się rezultatem 5:4.

Na ćwierćfinale zakończyła się znakomita passa PWSZ w Tarnowie. Futsalistki tej uczelni miały szansę zostać największą rewelacją tegorocznych AMP-ów, jednak lepsze od nich okazały się zawodniczki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Tutaj również do wyłonienia półfinalisty potrzebne były karne po remisie 1:1. Te lepiej wykonywały piłkarki z UWM-u, które w kolejnej fazie staną przed nie lada wyzwaniem. Ich przeciwniczkami będą obrończynie mistrzowskiego tytułu. Jagiellonki poradziły sobie najlepiej w ćwierćfinale, gromiąc 7:1 lubliński UMCS.

Poznaliśmy również pierwsze rozstrzygnięcia w klasyfikacji typów uczelni. Najlepszą uczelnią techniczną została Politechnika Śląska w Gliwicach, natomiast drugie miejsce zajęła Politechnika Poznańska, która w specjalnym meczu o tę lokatę pokonała 5:4 Politechnikę Wrocławską.

Wyniki ćwierćfinałów Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu:
Uniwersytet Gdański – UAM w Poznaniu 3:1
PWSZ w Wałbrzychu – Uniwersytet Szczeciński 5:5 (k. 5:4)
UJ Kraków – UMCS w Lublinie 7:1
PWSZ w Tarnowie – UWM w Olsztynie 1:1 (1:3)

Jutrzejsze najważniejsze mecze AMP w Poznaniu:
10:00 Półfinał: Uniwersytet Gdański – PWSZ w Wałbrzychu
11:00 Półfinał: UJ Kraków – UWM w Olsztynie
14:00 Mecz o 3. miejsce
15:00 Finał

 

fot. Marcin Selerski/Marcin.biz

Other Articles

Leave a Reply