To nagranie podbija sieć! Szkocka piłkarka nastawiła sobie kolano i dokończyła mecz

To nagranie zdecydowanie nie jest przeznaczone dla osób o słabych nerwach. Podczas spotkania szkockich rozgrywek Championship League Cup mierzyły się ze sobą drużyny z niższych lig – Inverness Caledonian Thistle oraz Saint Mirren. Mecz ten przeszłoby zapewne bez echa, gdyby nie sytuacja z 50. minuty…

Właśnie wtedy kapitan gości, Jane O’Toole wybiła piłkę za linię boczną i zanotowała pozornie niegroźny kontakt z rywalką. Upadła jednak tak niefortunnie, że – używając potocznej mowy – „wyskoczyło jej kolano”. Wiele piłkarek, jak i piłkarzy po takim urazie zaczęłoby się zwijać z bólu, jednak nabuzowana adrenaliną zawodniczka St. Mirren… podjęła próbę szybkiego nastawienia kontuzjowanego kolana.

Na nagraniu opublikowanym przez gospodynie tego meczu widać tylko kilka sekund tego zdarzenia, lecz jak dowiadujemy się z fanpage’a Saint Mirren, piłkarce z pomocą medyków udało się przywrócić kolano do stanu pozwalającego na dalszą grę. O’Toole dokończyła to spotkanie, a jej obecność widocznie pomogła przyjezdnym. W momencie feralnego zdarzenia Inverness prowadziło bowiem aż 6:0, a w ostatnich czterdziestu minutach, dzięki dalszemu wsparciu kapitan, St. Mirren straciło już tylko jednego gola, przegrywając ostatecznie 0:7.

Pojedynek ten odbył się w minioną niedzielę, 16 lutego, lecz świat usłyszał o wyczynie Jane O’Toole dopiero w ostatnich dniach po tym, jak do internetu trafiło bardzo popularne już nagranie. Zobaczcie zresztą sami: