fbpx

AMŚ: Polki rozbite przez kadrę Ukrainy!

Futsalowa reprezentacja Polski kobiet poniosła kolejną porażkę podczas Akademickich mistrzostw Świata. Polki tym razem przegrały z Ukrainkami 2:6.

Biało-Czerwone, które nie zdołały awansować do półfinału, walczą o miejsca 5-7 (rywalizacja toczy się w grupie systemem każdy z każdym). W pierwszym spotkaniu podopieczne Wojciecha Weissa musiały uznać wyższość reprezentacji Ukrainy, która fazę grupową zakończyła z zaledwie jednym oczkiem na koncie (remis z kadrą Niemiec).

Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał remis 1:1, a gola dla Biało-Czerwonych zdobyła Paula Zawistowska, doprowadzając do remisu po tym jak minutę wcześniej gola dla Ukrainy zdobyła Darja Kowszyk. W drugiej połowie Polki zagrały słabo, co wykorzystała reprezentacja Ukrainy, która zdobyła pięć goli, a Biało-Czerwone odpowiedziały golem Mai Stopki.

W dniu dzisiejszym Polska zagra na zakończenie turnieju z Niemcami.

AMŚ – mecz o miejsca 5-7
Polska – Ukraina 2:6 (1:1)
Zawistowska 11′, Stopka 33′ – Kowszyk 10′, Jurasowa 22′, Кawerzina 25′, 37′, Kuznecowa 29′, Kowałenko 35′.

Polska: Anna Laskowska – Anna Chóras, Maja Stopka, Paula Zawistowska, Maja Rębiś – Zuzanna Golińska, Aleksanda Kaim, Zuzanna Sawicka, Alicja Grzybowska, Maja Szydełko, Emilia Jarzyna, Zuzanna Maronde, Maja Rojek.

Other Articles

Beach soccerNewsy
FutsalNewsyReprezentacja

Leave a Reply