AMŚ: Porażka Polek na otwarcie mistrzostw!

Od porażki z Portugalią futsalowa reprezentacja Polski rozpoczęła zmagania podczas Akademickich Mistrzostw Świata.

Portugalki, które dwa lata temu świętowały zdobycie tytułu objęły prowadzenie w siódmej minucie spotkania po golu Bárbary Gamy, a w 16. minucie wynik podwyższyła Catarina Ribeiro. Na przerwę zawodniczki z Portugalii schodziły, prowadząc 3:0, a gola przed przerwą zdobyła Marta Teixeira.

Druga połowa rozpoczęła się od gola Margaridy Carvalho, a Biało-Czerwone na czwartego gola rywalek odpowiedziały trafieniem Mai Szydełko. W 36. minucie wynik meczu ustaliła Bárbara Gama.

W środę Polki w drugim spotkaniu fazy grupowej zagrają z Nową Zelandią.