fbpx

Anglia: Tłumy kibiców na derbach Manchesteru!

Kibice w Anglii żywo interesują się kobiecym futbolem, czego dowodem dzisiejsza rekordowa frekwencja na spotkaniu derbowym w Manchesterze.

Na stadionie Old Trafford w Manchesterze dzisiaj został ustanowiony nowy rekord frekwencji! Spotkanie derbowe z rywalami zza miedzy na trybuny przyciągnęło 43 615 kibiców, co niesamowicie cieszy, wynik jest fenomenalny. Gdyby na meczu stawili się wszyscy, którzy kupili bilety, a sprzedało się ich ponad 45 000, w Manchesterze poprawiony by został rekord z obiektu The Citizens z ubiegłego sezonu, kiedy na spotkaniu derbowym na Etihad Stadium zgromadziło się 44 259 widzów.

Spotkanie prowadzone przez Walijkę Cheryl Foster dostarczyło tłumnie przybyłym na mecz kibicom niesamowitych emocji. Wynik meczu otworzyła Katie Zelem zdobywając bramkę z rzutu karnego w 21. minucie rywalizacji. Radość czerwonej części Manchesteru nie trwała jednak zbyt długo, bowiem po upływie trzynastu minut, w ciągu zaledwie stu dwudziestu sekund za sprawą trafień Jill Roord i Lauren Hemp rywalki zza miedzy wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca spotkania. Po zmianie stron gry trzecią bramkę dla Manchesteru City dołożyła Khadija Shaw i nawet gra w “10” od 72. minuty po drugiej żółtej kartce dla Lai Aleixandri nie wpłynęła na zmianę rezultatu. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu zespół City wskoczył na najniższy stopień ligowego podium, wyprzedzając o jeden punkt rywalki z własnego podwórka.

Women’s Super League, 7. kolejka
Manchester United – Manchester City 1:3 (1:2)
Zelem 21′ (k) – Roord 34′, Hemp 35′, Shaw 55′

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Other Articles

FutsalNewsyReprezentacja
NewsyNiższe ligiPolska

Leave a Reply