Asysta Agnieszki Winczo, Meppen kończy rok na fotelu lidera

W dobrym stylu 2021 rok zakończył spadkowicz z Bundesligi – SV Meppen. Zespół Agnieszki Winczo pewnie zmierza w kierunku szybkiego powrotu do niemieckiej elity. Po niedzielnym zwycięstwie nad Borussią Bocholt, zespół z Dolnej Saksonii zakończył rundę jesienną drugiej ligi na pierwszym miejscu w tabeli, mając siedem punktów przewagi nad drugim Duisburgiem. Polka we wczorajszym triumfie 3:1 pomogła notując asystę.

Winczo wybiegła w pierwszym składzie Meppen i to przy golu otwierającym wynik tego starcia zanotowała ostatnie podanie. 37-latka przedłużyła głową długi wykop bramkarki gości, Vanessy Fischer, dzięki czemu futbolówka znalazła się pod nogami nadbiegającej Sary Schulte. Niemka znalazła się sam na sam z golkiperką Borussii i nie zmarnowała swojej szansy, w 32. minucie wyprowadzając przyjezdne na prowadzenie. Nie dotrwało ono do końca pierwszej połowy, bowiem w doliczonym czasie tej odsłony stan rywalizacji wyrównała Franziska Wenzel.

Druga połowa przebiegała już pod dyktando Meppen, które jeszcze dwukrotnie pokonało bramkarkę rywalek. W 63. minucie na listę strzelczyń wpisała się z rzutu karnego Isabella Jaron, a niespełna dziesięć minut później wynik na 1:3 ustaliła Toma Ihlenburg. Agnieszka Winczo na placu gry przebywała do 83. minuty, natomiast w szeregach Borussii Bocholt poza kadrą znalazła się była młodzieżowa reprezentantka Polski Laura Rekus, która w bieżących rozgrywkach występowała tylko w rezerwach klubu z zachodnich Niemiec.

Po trzynastu rozegranych meczach SV Meppen ma siedem punktów przewagi nad drugim Duisburgiem oraz dziesięć nad trzecim RB Lipsk. Obie te ekipy mają jednak jeden mecz rozegrany mniej. 2. Frauen Bundesliga do gry powróci 27 lutego 2022 roku.