Asysta Nikoli Karczewskiej w Pucharze Anglii [WIDEO]

Tottenham Hotspur pewnie wygrał z drugoligowym London City Lionesses w meczu 4. rundy Pucharu Anglii. W efektownym triumfie faworytkom pomogła Nikola Karczewska. Polka zanotowała asystę przy golu, który ustalił wynik meczu na 5:0.

23-latka pojedynek z liderkami Championship rozpoczęła na ławce rezerwowych. Prowadzenie “Spurs” dała już w 11. minucie główna konkurentka Nikoli Karczewskiej do gry w podstawowym składzie – sprowadzona tej zimy z Chelsea Bethany England. Tuż przed przerwą Tottenham powiększył prowadzenie. Do siatki trafiła druga ze ściągniętych w trwającym okienku transferowym zawodniczek – Mana Iwabuchi.

Trzy minuty po starcie drugiej odsłony tego meczu na 3:0 trafiła Drew Spence. Nikola Karczewska na placu gry pojawiła się natomiast w 62. minucie zastępując Bethany England i już chwilę po wejściu z ławki miała swój udział przy golu dla Tottenhamu. Z lewej strony dośrodkowała Eveliina Summanen, a w polu karnym o pozycję walczyły bark w bark Karczewska i Harley Bennett. Obrończyni gości chciała uprzedzić naszą rodaczkę i wybić piłkę na rzut rożny. Zrobiła to jednak tak niefortunnie, że wpakowała futbolówkę do własnej bramki. Niedługo później reprezentantka Polski sama wykreowała sobie szansę na gola. Jej strzał zza pola karnego okazał się jednak niecelny. Nikola Karczewska asystę zanotowała w 79. minucie. Napastniczka naszej kadry otrzymała piłkę po odbiorze i błyskawicznie bez przyjęcia podała do wbiegającej w pole karne Eveliiny Summanen. Zawodniczka z Finlandii ustaliła wynik dzisiejszego meczu na 5:0.

Teraz przed Tottenhamem ogromne wyzwanie ligowe. Za tydzień przed własną publicznością żeński zespół “Kogutów” podejmie aktualne mistrzynie Anglii – Chelsea. W Women’s Super League drużyna Nikoli Karczewskiej po dziesięciu rozegranych meczach plasuje się na ósmym miejscu w tabeli z dorobkiem dziewięciu punktów.