fbpx

Asysta Padilli-Bidas i kolejne zwycięstwo Servette

W 8. kolejce szwajcarskiej Women’s Super League zespół Servette FCCF Genewa z Natalią Padillą-Bidas w składzie zwyciężył z trzecią drużyną z tabeli BSC YB Frauen 3:0, a przy jednej ze zdobytych bramek asystowała nasza reprezentantka.

Po raz pierwszy piłka wylądowała w siatce gospodyń w 25’ po tym, jak dogranie Iman Beney wykorzystała Cristina Carp, ale zawodniczka była na pozycji spalonej i bramka nie została uznana. Chwilę później szansę miały zawodniczki Servette, kiedy dobrym strzałem popisała się Cassandra Korhonen, ale dzięki świetnej interwencji Jary Ackerman udało się wywalczyć jedynie rzut rożny. Po dośrodkowaniu z kornera strzał oddała Natalia Padilla-Bidas, ale i ta próba została udaremniona przez bramkarkę. Tuż przed przerwą okazję miały z kolei zawodniczki drużyny Young Boys Frauen, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Stephanie Waeber na bramkę uderzała Cristina Carp, ale strzał obroniła Ines Teixeira Pereira.

Po przerwie, w 51’ gospodyniom udało się objąć prowadzenie. Po strzale Imane Saoud, która pojawiła się na drugą część spotkania, piłka odbiła się od jednej z obrończyń i wpadła do bramki. W 65’ po dośrodkowaniu Natalii Padilli-Bidas prowadzenie strzałem głową podwyższyła Maeva Clemaron. Chwilę później zawodniczki drużyny gości miały okazję na zdobycie bramki kontaktowej. Po podaniu Malaurie Granges piłkę otrzymała Stephanie Waeber, która oddała następnie strzał, ale świetną interwencją po raz kolejny popisała się Ines Teixeira Pereira. Wynik spotkania w 73’ po rzucie rożnym ustaliła Michele Schnider.

Servette Genewa z kompletem zwycięstw znajduje się na czele tabeli z przewagą 6 punktów nad drugim zespołem FC Zurych

Swiss Women’s Super League  – 8. Kolejka
Servette FC Chênois Féminin – BSC YB Frauen 3:0 (0:0)
Saoud 51’, Clemaron 65’, Schnider 73’

Kartki: Clémaron (ż/k) Krawczyk (ż/k), Waeber (ż/k)

Servette: Teixeira Pereira, Schnider, Felber, Stahl, Pinto Coelho Pimenta (51’ Soraia Amaral Mendes, 82’ Hurni), Nakkach (72’ Serrano), Clémaron, Mauron, Padilla-Bidas, Bourma (46’ Saoud), Korhonen

YB: Ackerman – Schassberger, Schlup, Zaugg, Frey, Remy (88’ Neuhaus), Waeber, Krawczyk (79’ Schreurs), Granges (79’ Ueltschi Rilana), Beney (87’ Sahlmann), Carp (88’ Ueltschi Selina)

Other Articles

EkstraligaFutsalNewsyPolska
NewsyPolki za granicąZagranica
Natalia Wróbel

Leave a Reply