Awans po zaciętym meczu

Losowanie sprawiło, że w 1/8 finału Pucharu Polski spotkały się drużyny, które trzy dni wcześniej zmierzyły się w lidze – mistrzynie kraju ponownie podejmowały AZS UJ Kraków (a przypomnijmy, że rok wcześniej w 1/8 finału te same drużyny zmierzyły się również w Sosnowcu). Po zaciętym spotkaniu zeszłoroczne triumfatorki pokonały krakowianki 2:0 i awansowały do 1/4 finału.

Sosnowiczanki zaczęły od mocnego uderzenia. Już w pierwszej akcji meczu Kinga Kozak wpadła z piłką w pole karne i odegrała do Nadii Stanović, która technicznym uderzeniem umieściła piłkę w siatce. Czarne starały się kontrolować grę i tworzyć kolejne koronkowe akcje; bardzo blisko szczęścia były w 22. minucie, gdy po kopii akcji, po której KKS objął prowadzenie, techniczne uderzenie Martyny Wiankowskiej obrończynie w ostatniej chwili wybiły na rzut rożny. AZS UJ odgryzał się kontratakami, Anna Zapała, Weronika Wójcik i Agnieszka Derus kilkukrotnie stworzyły zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Annę Szymańską. W 34. minucie po rzucie rożnym uderzenie głową Zofii Buszewskiej nieznacznie minęło bramkę Karoliny Klabis; również głową próbowała w 37. minucie uderzać Stanović, ale piłka przeszła tuż nad poprzeczką.

Druga połowa rozpoczęła się od zaciętej walki w środku pola; nie mający nic do stracenia AZS UJ zaatakował i starał się kombinacyjną grą przebić przez obronę mistrzyń Polski, Czarne szukały okazji do podwyższenia wyniku. Najlepszą okazję miały do tego w 64. minucie, gdy po koronkowej akcji silne uderzenie Wiankowskiej poszybowało tuż nad poprzeczką. W 72. minucie szansę na podwyższenie wyniku miała wprowadzona chwilę wcześniej Wiktoria Kuciewicz, ale jej uderzenie również minęło bramkę. Wreszcie w myśl zasady „do trzech razy sztuka” w 76. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Liliana Kostova sprytnym uderzeniem głową pokonała Klabis. Więcej bramek już nie padło i KKS awansował do 1/4 finału.