Futsalowe mistrzynie Polski zagrają w Lidze Mistrzyń

Wielkiego zaszczytu dostąpił AZS UAM Poznań, który po raz drugi w historii został zaproszony do Ligi Mistrzyń w futsalu. Mimo, że nie są to oficjalne rozgrywki organizowane pod egidą UEFA, lecz Europejska Federacja objęła patronatem turniej, który zostanie rozegrany w grudniu we włoskiej miejscowości Falconara Marittima.

Turniej odbędzie się od 19 do 22 grudnia tego roku. Organizowany będzie przez FIGC, czyli włoską federację. W zmaganiach udział wezmą najlepsze drużyny z Holandii, Węgier, Portugalii i Hiszpanii, mistrzynie Włoch  oraz mistrzynie Polski – poznański AZS UAM.

Sześć zespołów zostanie podzielonych na dwie grupy. Zwyciężczynie grup zmierzą się w finale, drużyny z drugich miejsc zagrają o trzecie miejsce w turnieju, a zespoły, które zajmą trzecie miejsca w swoich grupach powalczą o piątą lokatę w tych międzynarodowych rozgrywkach.

O kilka słów komentarza poprosiliśmy Wojciecha Weissa, szkoleniowca AZS UAM Poznań. – To ogromny zaszczyt dla nas, że już po raz drugi w historii jako mistrz Polski zostaliśmy zaproszeni do udziału w rozgrywkach Ligi Mistrzyń kobiet. Wprawdzie nie są to jeszcze oficjalne rozgrywki organizowane przez UEFA, ale są pod patronatem UEFA. Ostatni nasz występ w Hiszpanii nie był udany, gdyż zajęliśmy ostatnie, 8. miejsce, ale poziom tych rozgrywek jest naprawdę kosmiczny. W tym roku turniej odbędzie się we Włoszech i liczymy na zdecydowanie lepszy występ niż za pierwszym razem – powiedział w rozmowie z nami opiekun mistrzyń naszego kraju.

https://www.kobiecysoccer.pl

Inne wiadomości

NewsyPolskaReprezentacjaU-19
Reprezentacja Polski U-19
AngliaFrancjaInneNewsyZagranica
PSG.com/Twitter

Dodaj komenntarz