fbpx

Bardzo perspektywiczna zawodniczka dołącza do Śląska!

Już 20 czerwca informowaliśmy, że zespół ROBS GROUP Sportisu Bydgoszcz opuści Kinga Wyrwas, o czym możecie Państwo przeczytać TUTAJ. Dzisiaj wyjaśniła się przyszłość tej niezwykle utalentowanej zawodniczki!

Do ekstraligowej wtedy drużyny z Bydgoszczy Kinga Wyrwas dołączyła przed rozpoczęciem sezonu 2022/2023, opuszczając PSV Łódź. W ROBS GROUP Sportisie ta bardzo perspektywiczna aktualnie 17-letnia piłkarka mogła więc stawiać swoje pierwsze kroki w „dorosłej” piłce. Otoczona wartościowymi zawodniczkami i profesjonalną kadrą szkoleniową Kinga Wyrwas rozwijała się bardzo dynamicznie, o czym najlepiej świadczą powołania do kolejnych roczników kadry narodowej (piłkarka zanotowała również występy w kadrze do lat 19). Talent tej zawodniczki dostrzeżony został przez wysłanników Bayernu Monachium, w którym była na testach, teraz sięgnął po nią występujący w Orlen Ekstralidze Kobiet WKS Śląsk Wrocław. Zespół z Dolnego Śląska ma ambicje namieszania w ligowej czołówce w zbliżającym się sezonie, dla dalszego rozwoju talentu Kingi Wyrwas nie może być lepszego miejsca!

Warto zapoznać się z wyjątkową wypowiedzią Prezesa ROBS GROUP Sportisu Bydgoszcz, widocznego na zdjęciu z zawodniczką Pana Szymona Kowalika, jakiej udzielił klubowym mediom w kontekście transferu Kingi Wyrwas:

– „Dla Kini byliśmy pierwszym seniorskim zespołem i myślę, że jako klub bardzo pomogliśmy jej wejść w tę piłkę seniorską na najwyższym szczeblu. Oczywiście Kinga jako zawodniczka też nam dała dużo radości. Powołania do kadry Polski U15, U16, U17, U19, dwa występy w finałach Mistrzostw Europy, brązowy medal CLJ czy to ostatnie, najważniejsze – brązowy medal ME U17 . To spore sukcesy jak na tak młodą zawodniczkę, a trzeba pamiętać, że kontuzje barku zabrały jej parę dobrych miesięcy. Każdy z naszych trenerów miał wpływ na jej rozwój, od każdego coś na pewno wyniosła. Przyszedł moment, w którym, aby rozwijać się dalej, musi wybrać inne wyzwania, w lepszym klubie. I my to rozumiemy.
Chciałbym dodać jeszcze coś poza stroną sportową. Każdemu prezesowi klubu w naszym kraju życzyłbym kontaktów z takim rodzicem, jakim jest tata Kingi, Pan Daniel Wyrwas. Mamy do siebie wielki szacunek i było mi niezmiernie miło współpracować z nim przez te dwa lata.
Życzę Kindze dalszych sukcesów i mam nadzieję, że zawsze pamięcią będzie wracać do Bydgoszczy. To miasto, w którym nauczyła się dużo samodzielności i poznała smak tego dorosłego życia, niekoniecznie usłanego różami. Powodzenia Kinia!”

Other Articles

I ligaNewsyPolska
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply