Bayern Monachium przegrywa na Allianz Arena z PSG

We wtorkowy wieczór piłkarski świat był świadkiem meczu, który na pewno znajdzie swoje miejsce w historii futbolu. Otóż piłkarki Bayernu po raz pierwszy zagrały na Allianz Arena. Mimo gry na własnym stadionie musiały uznać wyższość piłkarek z Paryża, które wygrały 2:1.

Spotkanie zapowiadane jako starcie piłkarskich tytanów w którym trudno było wytypować faworyta, jednak to piłkarki z Monachium mogły czuć, lekką przewagę z powodu występu na własnym stadionie.

Pierwsza połowa rozpoczęła się bardzo dynamicznie, piłkarkom obu drużyn piłka wręcz kleiła się do nóg. W 18. minucie padł pierwszy gol, po genialnej samodzielnej akcji gola otwierającego mecz strzeliła Marie-Antoinette Oda Katoto. Bramka jedynie “podgrzała” atmosferę spotkania, ponieważ byliśmy świadkami imponującej walki obu drużyn o każdą piłkę jednak w pierwszej części spotkania kibice nie zobaczyli kolejnych bramek.

Druga była jeszcze bardziej ekscytująca i obfitowała w strzały, walki i gole. Pierwszy gol drugiej połowy padł w w 71. minucie, znowu po trafieniu genialnej w tym spotkaniu Marie-Antoinette Oda Katoto. Bawarki próbowały pójść za ciosem, jednak dopiero w 83. minucie bramkę honorową strzeliła dla Bayernu Klara Buhl, która ma za sobą bardzo udane spotkanie. Paulina Dudek nie zagrała dla PSG ani minuty.