Beach Soccer: Polki kończą turniej w Alghero z brązowymi medalami!

Reprezentantki Polski w beach soccerze dzisiaj rozegrały swoje ostatnie spotkanie w turnieju Ligi Europejskiej na plaży we włoskim Alghero. Podsumowaniem bardzo dobrych spotkań rozegranych przez zawodniczki Mateusza Sroki jest dzisiejszy pojedynek o brązowe medale z Czeszkami.

W rywalizacji grupowej nasze dzisiejsze rywalki, Czeszki pokonały wysoko Szwedki 9:3 oraz zwyciężyły po emocjonującym pojedynku, zakończonym serią rzutów karnych z gospodyniami, Włoszkami. W walce o finał nasze południowe sąsiadki uległy Portugalkom 1:2. Dzisiejszy pojedynek zapowiadał się niesamowicie interesująco, Czeszki to bardzo wymagające rywalki.

Spotkanie rozpoczęło się w sposób najlepszy z możliwych dla Polek, bowiem już po dwóch minutach od pierwszego gwizdka na prowadzenie wyprowadziła nasz zespół Dagmara Suskiewicz, na co dzień zawodniczka FC 10 Ladies Zgierz. Na cztery minuty przed końcem pierwszej tercji Czeszki doprowadziły do wyrównania wyniku po trafieniu Michaeli Čulovej, zawodniczki przez wiele lat swojej kariery związanej ze Spartą Praga, w przeszłości reprezentującej również Czechy w narodowych barwach. Spotkanie zaczynało się więc “od nowa”.
W drugiej tercji żaden z zespołów nie zdołał strzelić bramki wyprowadzającej na prowadzenie. Trzecie tercja miała zdecydować, która z drużyn będzie mogła zawiesić na szyi brązowe medale Ligi Europejskiej Beach Soccera. W przekroju całego spotkania nasze kadrowiczki prezentowały się lepiej niż Czeszki i zasłużyły na zwycięstwo. Ich starania los wynagrodził na minutę przed zakończeniem spotkania, kiedy pięknym uderzeniem popisała się Katarzyna Nowak i zapewniła Polkom miejsce na podium turnieju w Alghero! Wielkie brawa!