Bez sternika się nie da. Górnik Łęczna remisuje z gdańskim ORLENEM

Brak Roberta Makarewicza na ławce trenerskiej i strata punktowa Górnika Łęczna. Dla ORLEN-u Gdańsk daleki wyjazd daje upragniony punkt, i kto wie, czy remis nie będzie dla nich motorem napędowym na resztę sezonu?

Mecz rozpoczął się od dobrego uderzenia Klaudii Lefeld. Sprawdzone umiejętności Emilii Krajewskiej w 2. minucie na pewno pozwoliły od razu “zbudować” morale w gdańskiej ekipie.

W 8. minucie Marianna Litwiniec skierowała piłkę obok Krajewskiej, ale sędzia liniowa podniosłą chorągiewkę i na tablicy nadal było 0-0. Co się jednak nie udało w 2. oraz 8. minucie udało się w 24. Dobre dośrodkowanie Mileny Kazanowskiej z rzutu wolnego. Na dalszy słupek idealnie wbiega Lefeld i kąśliwym strzałem głową kieruje piłkę obok interweniującej Krajewskiej.

W 32. minucie spory błąd popełniła Sandra Urbańczyk. Najpierw jej wybicie dobrze zablokowane przez atakującą Orlenu, a chwile później niepewna interwencja po strzale. Oglądający mecz z trybun pan Robert Makarewicz (pauza za karki) na pewno złapał się za głowę w tym momencie.

W drugą połowę idealnie weszły przyjezdne. Dobry atak z prawej strony Klaudii Dymińskiej, dośrodkowanie w środek pola karnego, a tam Zuzanna Grzywińska bez problemu pokonuje Sandrę Urbańczyk. “Wejście smoka” w wykonaniu Grzywińskiej, która chwilę wcześniej znalazła się na placu gry.

W okolicy 70. minuty groźną akcję z prawej strony wybroniła młoda bramkarka Górnika Łęczna. W tym fragmencie gry dobrze wyglądały gdańszczanki. Choć więcej bramek w wykonaniu ORLEN-u Gdańsk nie zobaczyliśmy.

[Ocena sędzi]: Szybka żółta kartka (dobra decyzja pani Ewy) spowodowała, że sędzia miała mecz pod kontrolą. Dobra współpraca całej “trójki”, dobre ustawianie się do gry. W drugiej połowie panie Ewa stanęła na linii piłki, ale bez konsekwencji dla wyniku. Uznajemy to za przypadek. Ocena: 4+