Bramka Karczewskiej i zwycięstwo Bayeru Leverkusen

Nie tylko Ewa Pajor zdobyła dziś bramkę we kobiecej Bundeslidze – w 4. kolejce Bayer 04 Leverkusen z Sylwią Matysik i Nikolą Karczewską w składzie pewnie zwyciężył z SC Freiburg, a wynik spotkania otworzyła druga z polek.

Gospodynie objęły prowadzenie w 32’, kiedy dogranie Karólíny Lei Vilhjálmsdóttir wykorzystała Nikola Karczewska, umieszczając piłkę w bramce rywalek. Tuż przed przerwą prowadzenie podwyższyła Kristin Kögel, której piłkę chwilę wcześniej dostarczyła Sofie Zdebel. Po przerwie wynik na 3:0 ustaliła asystująca przy pierwszej bramce Karólína Lea Vilhjálmsdóttir. Mimo doliczonych 8 minut Freiburg do końca spoktania nie zdołał odpowiedzieć skutecznym trafieniem.

Nikola Karczewska zeszła z boiska w 88’, natomiast Sylwia Matysik rozegrała pełne spotkanie.