Bramka Pajor i mistrzostwo Niemiec na kolejkę przed końcem sezonu

We wczorajszym spotkaniu kobiecej Bundesligi VfL Wolfsburg wysoko wygrał 10:1 z drużyną Carl Zeiss Jena, a autorką pierwszej bramki była Ewa Pajor. Wilczyce zdobywając komplet punktów przypieczętowały zdobycie mistrzostwa w lidze na kolejkę przed końcem sezonu.

Wynik spotkania otworzyła w 8’ Ewa Pajor, wykorzystując świetne dogranie Sveindís Jane Jónsdóttir. Asystujące przy pierwszej bramce zawodniczka Wolfsburga dwie minuty później przejęła podanie od Alexandry Popp i podwyższyła wynik na 2:0. W 18’ piłkę ponownie dogrywała Alexandra Popp, a adresatką podania była wbiegająca w pole karne Ewa Pajor. Nasza reprezentantka precyzyjnym uderzeniem posłała piłkę obok bramkarki, jednak do bramki w porę powróciły Tina Kremlitschka oraz Luca Emily Birkholz, ale nieporozumienie w obronie poskutkowało trafieniem samobójczym. Bramkę na 4:0 po kapitalnym dośrodkowaniu Svenji Huth zdobyła Felicitas Rauch. Przy kolejnej bramce ponownie asystowała Svenja Huth, a wynik na 5:0 do przerwy ustaliła Lena Lattwein.

Tuż po przerwie uderzeniem z dystansu, trafiając w słupek a następnie do bramki, gola numer 6 dla Wolfsburga zdobyła Jill Roord. 10 minut później autorką kolejnego trafienia była Alexandra Popp. W 79’ po perfekcyjnym dograniu Rity Schumacher do wbiegającej w pole karne Julii Arnold, zawodniczka gospodyń zdobyła bramkę honorową. Ósmą bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzeliła Tabea Waßmuth. Dwie minuty później nieporozumienie w obronie gospodyń wykorzystała Pauline Bremer, zdobywając dla Wilczyc bramkę numer 9. Wynik spotkania na 10:1 potężnym uderzeniem z przed pola karnego w 86’ustaliła Svenja Huth.

Tylko pierwszą połowę spotkania rozegrała Ewa Pajor, Katarzyna Kiedrzynek cały mecz spędziła na ławce. Wilczyce, po rocznym panowaniu Bayernu Monachium, odzyskały koronę mistrzyń Niemiec. W ostatniej kolejce ciekawie zapowiada się spotkanie między drugim Bayernem Monachium, a walczącym o pozostanie na 3. lokacie i tym samym walkę o Ligę Mistrzyń Turbine Poczdam Małgorzaty Mesjasz.