Bramka Pajor na wagę punktu, Roma remisuje z Wolfsburgiem

W trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzyń AS Roma na własnym stadionie zremisowała z VfL Wolfsburg 1:1. W spotkaniu nie zabrakło polskich akcentów gdyż bramkę ratującą punkt strzeliła dla mistrzyń Niemiec Ewa Pajor, a po długiej przerwie na ławce znów mogliśmy zobaczyć Katarzynę Kiedrzynek.

Gospodynie bardzo szybko objęły prowadzenie. Już w 3’ po próbie z dystansu Emilie Haavi, zablokowanej przez Kathrin Hendrich, do piłki szybko doskoczyła Valentina Giacinti i oddała drugi strzał po którym piłka wylądowała w siatce. W 12’ Roma miała okazję na podwyższenie, kiedy po podaniu Manueli Gugliano piłkę otrzymała Benedetta Glionna, ale ostatecznie atak się nie powiódł gdyż zawodniczka była na pozycji spalonej. Wolfsburg miał dobrą szansę na wyrównanie w 26’, ale podanie Ewy Pajor w pole karne do Jule Brand było minimalnie niecelne i piłkę zdołała wybić Elisa Bartoli. Wyrównującą bramkę udało się zdobyć Wolfsburgowi w 33’, kiedy po podaniu Jule Brand z piłką na lewym skrzydle znalazła się Ewa Pajor, która po wtargnięciu w pole karne i sprytnym minięciu Eleny Linari posłała piłkę wprost do bramki. Na 5 minut przed końcem połowy Wolfsburg mógł objąć prowadzenie, ale po dośrodkowaniu Svenji Huth ostatecznie strzału nie zdołała oddać Jule Brand.

Po przerwie w 53’ Ewie Pajor udało się trafić po raz drugi do siatki rywalek, ale bramka nie została uznana, gdyż polka była na spalonym. W 63’ niezłą próbę na bramkę Romy oddała Svenja Huth, ale strzał został zablokowany przez Moekę Minami. Po dośrodkowaniu Svenji Huth w 70’ polka miała kolejną szansę na bramkę, ale piłka po jej strzale głową minęła bramkę. Chwilę później dobrym strzałem popisała się Jill Roord, ale jeszcze lepszą paradę wykonała Malin Emma Kristin. Z kolei w 77’ niesamowite uderzenie oddała Manuela Gugliano, która po chwili z niedowierzaniem patrzyła jak jej strzał został obroniony przez Merle Frohms. W końcówce spotkania sporo nerwów wdarło się do drużyny mistrzyń Niemiec i co chwilę sędzia pokazywała żółty kartonik jednej z zawodniczek Wolfsburga. Mimo doliczonych 5 minut żaden zespół nie zdołał rozstrzygnąć spotkania i mecz zakończył się podziałem punktów.