fbpx

Bramkarka z Gdańska puka do drzwi kadry narodowej!

AP Orlen Gdańsk na starcie ekstraligowego sezonu 2023/2024 prezentuje bardzo wysoką formę, aktualnie plasuje się na trzecim miejscu w ligowej tabeli i nie przegrał jeszcze żadnego meczu. Pozycja bramkarki jest jednym z kluczowych elementów tej skutecznej układanki, co dostrzegła Nina Patalon.

Reprezentantki Polski przygotowują się do pierwszego pojedynku w Lidze Narodów, już w najbliższy piątek, 22 września nasze kadrowiczki rozegrają wyjazdowe spotkanie z Grecją. Z kolei we wtorek, 26 września o godzinie 18:00 Polki zagrają na Stadionie Miejskim w Gdyni z Ukrainkami.

Na spotkania Ligi Narodów Nina Patalon powołała trzy bramkarki: Katarzynę Kiedrzynek (Paris Saint-Germain FC, Francja), Karolinę Klabis (AZS UJ Kraków) oraz Kingę Szemik (Stade de Reims, Francja). Nic nie stoi na przeszkodzie, aby utworzyć na zgrupowanie kwartet! Do tego grona dołączyła Marta Michlewicz, wychowanka AP Orlenu Gdańsk. Świetna postawa gdańskiej bramkarki nie umknęła uwadze naszej selekcjonerki i została ona zaproszona na trening z pierwszą reprezentacją. Tego rodzaju wyróżnienie z pewnością jeszcze bardziej zmotywuje 19-letnią bramkarkę do ciężkiej pracy i odnoszenia kolejnych sukcesów. W minionym sezonie Marta Michlewicz rozegrała osiem ligowych spotkań, w bieżącej edycji Orlen Ekstraligi jest już podstawową bramkarką AP Orlenu Gdańsk, rozegrała w pełnym wymiarze czasowym wszystkie pięć dotychczasowych pojedynków.

Other Articles

NewsyReprezentacja
CLJCLJ U-18Newsy

Leave a Reply