
Chelsea z mistrzostwem Anglii!
Dnia 18 maja odbyła się ostatnia, 22. kolejka Barclays WSL. Chelsea i Manchester City miały po 52 punkty, zatem sprawa mistrzowskiego tytułu rozstrzygnęła się dopiero w ostatniej serii gier.
Przy równej zdobyczy punktowej o mistrzostwie decydował bilans bramkowy. Przed ostatnim spotkaniem Chelsea prowadziła dwoma trafieniami. W teorii zawodniczki ”The Blues” miały trudniejsze zadanie niż przeciwniczki z City: mierzyły się na wyjeździe z Manchesterem United, zaś ”Obywatelki” grały z Aston Villą.
W pierwszej połowie Chelsea prowadziła 4:0. Zaledwie dwie minuty wystarczyły podopiecznym Emmy Hayes, aby pokonać Mary Earps. Manchester City zaś prowadził po pierwszej części spotkania zaledwie 1:0. W drugiej połowie ”The Blues” dorzuciły jeszcze dwie bramki i postawiły tym samym pieczęć na piątym mistrzostwie z rzędu. Zdobywczynią ostatniego gola w
Podium uzupełnia zespół Arsenalu, który dużo wcześniej zapewnił sobie udział w eliminacjach do Ligi Mistrzyń.
Wyniki ostatniej kolejki:
Manchester United – Chelsea 0:6
Aston Villa – Manchester City 1:2
Arsenal – Brighton 5:0
Tottenham – West Ham 3:1
Leicester – Liverpool 0:4
Bristol City – Everton 0:4

Polecamy
-
CLJ14.06.26CLJ: Finały w Ząbkach padły łupem Czarnych i Diamondsów
Milena Romanowska
-
Hiszpania14.06.26Liga F Moeve: Jacinto przenosi się do Madrytu
Leszek_Z
-
Newsy14.06.26Medyk Konin żegna trenera. Łukasz Wojtała odchodzi z klubu
Wiktoria Węgrzyn
-
Newsy13.06.26Olga Wieremiejczyk zasili Energa Stomilanki Olsztyn
Milena Romanowska


