fbpx

Chorwackie miasto Poreć szczęśliwe dla Polskich Reprezentacji Futsalu

Chorwacie miasto Poreć stało się stolicą Futsalu. To wszystko za sprawą Europejskiego turnieju towarzyskiego seniorów, który jest za nami oraz trwających spotkań kobiet, oraz reprezentacji U-19 mężczyzn. 

W ubiegłym tygodniu w Chorwacji zagrała męska reprezentacja. Ekipa Błażeja Korczyńskiego wygrała te rozgrywki, udanie zainaugurowali je także ekipy U-19 mężczyzn, którzy pokonali 3:1 Słowenię, a także podopieczne Wojciecha Weissa, które skromnie 1:0 pokonały Finlandię. Gola na wagę zwycięstwa zdobyła Justyna Maziarz. Szybko wznowiony rzut z autu celnym strzałem niemal z linii autowej pod poprzeczkę znalazł drogę do bramki. 

We wtorkowym meczu Polski wystąpiły w składzie: Myjak (Ciupa) – Knysak, Nowak, Ostrowska, Włodarczyk oraz Kubaszek, Zawistowska, Maziarz, Nosalik, Bukowska, Polewska, Basta, Fronczak

Dziś przed południem Polska rozegrała spotkanie numer dwa, tym razem przeciwnikiem była Szwecja. Pierwszą piątkę tworzyły: Ciupa – Knysak, Nowak, Włodarczyk oraz Ostrowska.

Początek meczu, mimo iż to Polska Reprezentacja zaczęła agresywniej, to została skarcona golem. Dość niefortunna interwencja Klaudii Kubaszek doprowadziła do gola samobójczego.

W 14. min dobre podanie Wiktorii Nowak wykończyła Katarzyna Włodarczyk, pięknie obracając się z piłkarką na plecach. Chwilę po wznowieniu gry w drugiej części drugą bramkę w meczu, ale także turnieju zdobyła Justyna Maziarz, która dobrze przeczytała grę, przejęła piłkę w środkowej części parkietu i popędziła na bramkę. Moment rozluźniania wykorzystały Szwedki, mimo asekuracji Elizy Ostrowskiej i Magdaleny Knysak futsalistka Szwecji znalazła drogę do bramki strzeżonej przez Klaudię Ciupę.

Mecz był wyrównany, a wynik długo pozostawała sprawą otwartą. Może gdyby nie poprzeczka Włodarczyk wynik byłby inny, ale nie ma co gdybać. Kolejny mecz “Orlice Wiessa” rozegrają jutro z Reprezentacją Węgier. Początek meczu o 12:00

O godzinie 16:30 mecz rozpocznie Młodzieżowa Reprezentacja Polski. Wszystkie mecze turnieju, można oglądać za pośrednictwem portalu Facebook na fp- FutsalWeek

Other Articles

I ligaNewsy
EkstraligaNewsy

Leave a Reply