foto. fb.com/futsalweek

Chorwacie miasto Poreć stało się stolicą Futsalu. To wszystko za sprawą Europejskiego turnieju towarzyskiego seniorów, który jest za nami oraz trwających spotkań kobiet, oraz reprezentacji U-19 mężczyzn. 

W ubiegłym tygodniu w Chorwacji zagrała męska reprezentacja. Ekipa Błażeja Korczyńskiego wygrała te rozgrywki, udanie zainaugurowali je także ekipy U-19 mężczyzn, którzy pokonali 3:1 Słowenię, a także podopieczne Wojciecha Weissa, które skromnie 1:0 pokonały Finlandię. Gola na wagę zwycięstwa zdobyła Justyna Maziarz. Szybko wznowiony rzut z autu celnym strzałem niemal z linii autowej pod poprzeczkę znalazł drogę do bramki. 

We wtorkowym meczu Polski wystąpiły w składzie: Myjak (Ciupa) – Knysak, Nowak, Ostrowska, Włodarczyk oraz Kubaszek, Zawistowska, Maziarz, Nosalik, Bukowska, Polewska, Basta, Fronczak

Dziś przed południem Polska rozegrała spotkanie numer dwa, tym razem przeciwnikiem była Szwecja. Pierwszą piątkę tworzyły: Ciupa – Knysak, Nowak, Włodarczyk oraz Ostrowska.

Początek meczu, mimo iż to Polska Reprezentacja zaczęła agresywniej, to została skarcona golem. Dość niefortunna interwencja Klaudii Kubaszek doprowadziła do gola samobójczego.

W 14. min dobre podanie Wiktorii Nowak wykończyła Katarzyna Włodarczyk, pięknie obracając się z piłkarką na plecach. Chwilę po wznowieniu gry w drugiej części drugą bramkę w meczu, ale także turnieju zdobyła Justyna Maziarz, która dobrze przeczytała grę, przejęła piłkę w środkowej części parkietu i popędziła na bramkę. Moment rozluźniania wykorzystały Szwedki, mimo asekuracji Elizy Ostrowskiej i Magdaleny Knysak futsalistka Szwecji znalazła drogę do bramki strzeżonej przez Klaudię Ciupę.

Mecz był wyrównany, a wynik długo pozostawała sprawą otwartą. Może gdyby nie poprzeczka Włodarczyk wynik byłby inny, ale nie ma co gdybać. Kolejny mecz “Orlice Wiessa” rozegrają jutro z Reprezentacją Węgier. Początek meczu o 12:00

O godzinie 16:30 mecz rozpocznie Młodzieżowa Reprezentacja Polski. Wszystkie mecze turnieju, można oglądać za pośrednictwem portalu Facebook na fp- FutsalWeek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here