Chwile grozy w Chemnitz

Do dramatycznych chwil doszło podczas eliminacyjnego meczu do mistrzostw świata, które odbędą się w Australii i Nowej Zelandii, pomiędzy Niemcami a Serbią.

Dochodziła 34 minuta spotkania gdy sędzia asystentka Helen Edwards zasygnalizowała arbiter głównej, Kirsty Dowle, złe samopoczucie i wymownie pokazała na serce. Mecz został przerwany, a sędzią Edwards zajęły się służby medyczne. Helen Edwards na noszach opuściła stadion i została przewieziona do miejscowego szpitala. Po kilku minutach mecz wznowiono, a sędzię Edwards zastąpiła czwarta sędzia, Helen Conley.

Rzeczniczka niemieckiej federacji (DFB), pani Anette Seitz, przekazała w komunikacie: “Jest przytomna. Skarży się na złe samopoczucie”.

Niemki pewnie pokonały Serbki 5:1 i z kompletem punktów liderują w swojej grupie.

Źródło: Bild.de