CLJ U-15: Weroniki Araśniewicz show w finale!

Diamonds Academy pokonał w finale Centralnej Ligi Juniorek do lat 15 Iskrę Tarnów 4:1 po czterech bramkach Weroniki Araśniewicz, a gola dla zespołu z Tarnowa zdobyła Zuzanna Wróbel.

W pierwszych minutach mecz przebiegał w bardzo spokojnym tempie. Pierwsze zagrożenie pod bramką Diamonds Academy stworzyły tarnowianki w 5. minucie spotkania. Groźny strzał na bramkę z pola karnego oddała Julia Sieczka, świetną interwencją popisała się bramkarka Diamonds – Zofia Kwiatkowska. Akcja skończyła się jedynie rzutem rożnym dla Iskry. Na odpowiedź Diamentów nie trzeba było długo czekać. Odpowiedziały w najlepszy z możliwych sposobów, zdobywając bramkę po rzucie rożnym w 7. minucie spotkania – skutecznym strzałem głową popisała się Weronika Araśniewicz.

Kolejną dobrą akcję zespół Diamonds przeprowadził w 10. Minucie meczu, na nieszczęście warszawianek zakończoną strzałem niecelnym. Wart odnotowania jest fakt, że zaledwie po 13 minutach gry piłkarki Iskry wykonały już 5 rzutów rożnych, co jednak nie skutkowało stworzeniem większego zagrożenia dla Diamonds Academy. Kolejne minuty spotkania przebiegały pod dyktando piłkarek Diamonds Academy. Zawodniczki z Warszawy przejęły pełną kontrolę nad spotkaniem, spokojnie rozgrywając piłkę w całej szerokości boiska. Po długim okresie bezsilności, pierwszą składną akcję, zakończoną rzutem rożnym piłkarki Iskry przeprowadziły dopiero w 31. minucie spotkania. Ta akcja wpłynęła bardzo ożywiająco na piłkarki Iskry. W 36. Minucie meczu zawodniczki z Tarnowa wykonywały rzut wolny z prawej strony pola karnego Diamonds, zakończony niecelnym strzałem głową. Pierwsza połowa zakończyła się zasłużonym, jednobramkowym prowadzeniem Diamonds Academy.

Do drugiej połowy spotkania zawodniczki Iskry Tarnów przystąpiły bez zmian. Gra rozpoczęła się od bardzo dynamicznych, żywiołowych ataków obu zespołów. Zawodniczki wybiegły na murawę bardzo zdeterminowane, czego efektem były dwie szybko zdobyte bramki. Najpierw, wynik spotkania na 2:0 podwyższyły piłkarki Diamonds Academy, skutecznym strzałem w 43. minucie gry popisała się Weronika Araśniewicz. Piłkarki Iskry Tarnów odpowiedziały błyskawicznie, zdobywając bramkę kontaktową w 46. minucie meczu po świetnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego i skutecznej główce Zuzanny Wróbel.

W 52. minucie gry dynamicznym rajdem na lewym skrzydle na bramkę popędziła Pola Rogowiecka. Jej groźny strzał bramkarka Iskry, Milena Gołąb, sparowała na rzut rożny. Gra toczyła się w dalszym ciągu w bardzo szybkim tempie, akcja co chwilę przenosiła się spod jednego pola karnego pod drugie. W 55. minucie meczu fantastyczną akcję przeprowadziła zawodniczka Iskry Tarnów, Gabriela Krawczyk. Wpadła w pole karne Diamonds, minęła dwie zawodniczki, wyłożyła piłkę na 11 metr koleżance z zespołu, której strzał został zablokowany. Po okresie spokojniejszej gry z obu stron, bardzo groźnie zaatakowały zawodniczki z Tarnowa. W 64. minucie spotkania tylko poprzeczka uratowała zespół Diamonds przed stratą bramki. Bliska doprowadzenia do wyrównania była kapitanka Iskry, Blanka Zając.

Na kolejny groźny atak piłkarek Diamonds Academy przyszło nam poczekać do 70. minuty spotkania, kiedy to dobry strzał z odległości około 23 metrów od bramki oddała Weronika Araśniewicz. Kilkuminutowy okres wyraźnej przewagi Diamenty udokumentowały bramką zdobytą po skutecznie rozegranym rzucie rożnym w 76. minucie gry. Kolejne trafienie, kompletując hat-tricka, zanotowała świetna w tym meczu Weronika Araśniewicz. Niestety z poważnym urazem boisko opuściła w 80. minucie meczu zawodniczka Diamonds Academy Martyna Nowakowska. Miejmy nadzieję, że szybko wróci do zdrowia. W doliczonym czasie gry Weronika Araśniewicz postawiła stempel na swoim wspaniałym występie, wykorzystując dogodną sytuację w polu karnym rywalek i zdobywając czwartą bramkę, jej strzał z 7 metra okazał się nie do obrony. Do końca meczu Diamenty kontrolowały przebieg spotkania, nie pozwalając piłkarkom Iskry na stworzenie poważniejszego zagrożenia pod swoją bramką. Po zaciętym meczu, piłkarki Diamonds Academy zdobyły mistrzostwo Centralnej Ligi Juniorek U-15, wielkie gratulacje dla dziewcząt, całego sztabu odpowiadającego za przygotowanie zawodniczek i dla wspaniałych kibiców! Piłkarki Iskry Tarnów z pewnością w tej chwili odczuwają smutek z powodu porażki, ale z pewnością mogą wracać do Tarnowa z podniesionymi czołami, zaprezentowały się z dobrej strony i postawiły trudne warunki zawodniczkom Diamonds Academy.

Dobrą postawą na placu gry w sposób szczególny w zespole Diamonds Academy wyróżniły się Maja Jałocha, Amelia Kalita-Gręda i Weronika Araśniewicz. W drużynie z Tarnowa wyróżnić należy Zuzannę Wróbel, Julię Sieczkę i Blankę Zając.

Atmosfera meczu finałowego była niesamowita, trybuny stadionu w Ząbkach szczelnie wypełnione kibicami obu zespołów niosły dopingiem piłkarki od pierwszej do ostatniej minuty. Zawodniczki dołożyły do tego  świetną grę, pełną piłkarskiej jakości, serca i zaangażowania – święto kobiecej piłki na najwyższym poziomie.

Nasz wybór na MVP Finału CLJ U-15 – Weronika Araśniewicz (Diamonds Academy).