CLJ U-16: Mecz do jednej bramki w Warszawie!

W dość nietypowym terminie, bo dzisiaj o godzinie 16:45 swoje pierwsze spotkanie w sezonie 2023/2024 w Centralnej Lidze Juniorek U-16 w grupie B rozegrały zespoły KS AP Diamonds Academy Warszawa oraz Stomil Olsztyn.

Jeśli ktoś liczył na zacięte spotkanie, to z pewnością może czuć się rozczarowany, bowiem mecz od samego początku toczył się pod dyktando Diamonds Academy. Warszawski zespół zaraz po pierwszym gwizdku sędzi miał swoją okazję po rzucie rożnym, strzał okazał się jednak niecelny. Wynik spotkania został otworzony już w 5. minucie, kiedy po kolejnym rzucie rożnym, przepięknym strzałem popisała się Zuzanna Sikorska. Idealnie, stojąc tyłem do bramki, złożyła się do strzału z woleja przez swoje prawe ramię, kierując piłkę w lewy górny róg bramki. Piękne trafienie! Zaledwie trzy minuty później Diamonds mogły podwyższyć prowadzenie, tym razem jednak uderzenie Gabrieli Jankiewicz nie znalazło drogi do bramki. W 10. minucie meczu prowadzenie podwyższyła Maja Filutowska dokładnym, mierzonym strzałem z prawego narożnika pola karnego. Kolejne trzy minuty i… kolejna bramka dla zespołu z Warszawy! Tym razem do siatki trafiła Ksenia Konanava, skutecznie wykańczając dośrodkowanie z rzutu rożnego. Stomil Olsztyn był na kolanach po zaledwie trzynastu minutach spotkania. Piłkarki z Olsztyna miały ogromne trudności z wymianą dwóch, trzech podań, na boisku niepodzielnie rządziły Diamenty.
W 18. minucie gry na 4:0 podwyższyła Oliwia Sanetas, kiedy to znalazła się we właściwym miejscu, o właściwej porze. Dołożyła nogę, kierując piłkę do siatki po świetnej akcji swojej koleżanki na lewym skrzydle i płaskim dogrania przed bramkę. W 21. minucie meczu Diamonds zdobyły swoją piątą bramkę za sprawą trafienia Poli Rogowieckiej. Była to wzorowo wyprowadzona kontra po przechwycie piłki pod własnym polem karnym, kiedy rzut rożny wykonywały piłkarki Stomilu. Świetną asystę zaliczyła przy tym golu Emilia Urban, dobrze, prostopadle podając piłkę do Rogowieckiej.
Zawodniczki Diamonds Academy ani na chwilę nie zwalniały tempa, kolejne bramki wydawały się jedynie kwestią czasu. Zawodniczki ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego jeszcze na ten mecz nie dojechały, były zagubione, kompletnie bezradne. W 26. minucie gry bardzo ładną akcją popisała się Emilia Michalak, zabrakło jedynie celnego strzału na bramkę. Kilka minut później świetnie z linii szesnastego metra uderzała Gabriela Jankiewicz, jeszcze lepszą interwencją wykazała się jednak bramkarka z Olsztyna. Na pięć minut przed końcem pierwszej części gry bramkę numer sześć zdobyła Emilia Urban, rewelacyjną asystę zaliczyła Zuzanna Sikorska, wykładając finalnie jak na tacy piłkę swojej koleżance. Wynik do przerwy na 7:0 ustaliła dwie minuty później asystentka sprzed chwili, Zuzanna Sikorska po asyście Emilii Urban.
Na przerwę oba zespoły schodziła w zgoła odmiennych nastrojach, drużyna Diamonds mogła na drugą połowę wyjść na dużym luzie, piłkarki Stomilu musiały zmobilizować się, aby wynik nie urósł do jeszcze większych rozmiarów.

Po zmianie stron gry zespół z Olsztyna prezentował się znacznie lepiej, drużyna z Warszawy chyba nieco za bardzo się rozluźniła. Początek drugiej odsłony wskazywał na to, że nic się nie zmieni w przebiegu gry, bowiem już w 41. minucie świetnym rajdem popisała się Gabriela Jankiewicz, jej strzał został jednak sparowany na rzut rożny. Trzy minuty po zmianie stron kolejną bramkę dla Diamentów zdobyła Zuzanna Sikorska, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym, to właśnie Zuzanna najlepiej odnalazła się w tej sytuacji i wcisnęła piłkę do bramki, kompletując tym samym hat-tricka. W 45. minucie meczu pierwszy celny strzał na bramkę Zofii Kwiatkowskiej oddały piłkarki Stomilu. Bardzo dobry strzał z rzutu wolnego wykonywanego z odległości około trzydziestu metrów od bramki Kwiatkowska świetnie wybroniła, odbijając piłką na rzut rożny. W 50. minucie spotkania bardzo dobrą akcję przeprowadziła jedna z piłkarek z Olsztyna, zakończyła ją strzałem, który został zablokowany. W odpowiedzi Diamonds przeniosły grę bardzo szybko pod pole karne przeciwniczek, finalizując ją uderzeniem, piłka po nogach olsztyńskich defensorek opuściła boisko i przyniosła kolejny rzut rożny.
Pięć minut później zespół z Warszawy bardzo ciekawie rozegrał rzut rożny, zaskakując defensywę Stomilu, akcję celnym uderzeniem zakończyła kapitanka drużyny, Amelia Kalita-Gręda. W 57. minucie rywalizacji przed doskonałą okazją stanęła Pola Rogowiecka, zwycięsko z pojedynku sam na sam wyszła jednak olsztyńska golkiperka. Dwie minuty później ponownie Rogowiecka znalazła się w bardzo dogodnej sytuacji strzeleckiej, oddała jednak równie niecelny strzał i nie powiększyła swojego dorobku bramkowego w dzisiejszym spotkaniu. W 63. minucie spotkania dobrą okazję miała Zuzanna Sikorska, jej strzał z niewielkiej odległości został jednak efektownie obroniony przez bramkarkę Stomilu.
W 69. minucie gry wynik meczu podwyższyła Gabriela Jankiewicz. Popisała się wspaniałym uderzeniem z dystansu, pocisk posłany z odległości około dwudziestu siedmiu metrów od bramki nie dał szans na skuteczną interwencję golkiperce. Wynik spotkania w samej końcówce ustaliła Ksenia Konanava.

Diamenty zagrały fantastyczne spotkanie, pierwsza połowa była naprawdę bardzo efektowna w ich wykonaniu. Widać było spore rozluźnienie po przerwie i mniej determinacji w dążeniu do zdobywania kolejnych bramek. Ich temp gry nieco spadło, co skrzętnie wykorzystały zawodniczki z Olsztyna, stwarzając swoje sytuacje i dobrze rozgrywając piłkę. Piłkarki Stomilu, w drugiej połowie, na tle bardzo silnych przeciwniczek, pokazały, że są warunki do zdecydowanie lepszej gry. Muszą wyciągnąć wnioski z tej bolesnej lekcji futbolu udzielonej przez Diamonds Academy.