fbpx

CLJ U-18: Czarni Sosnowiec mistrzem Polski!

Czarni Sosnowiec okazali się lepsi w rzutach karnych od UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna w finale CLJ U-18 i zdobyli mistrzostwo Polski.

Staszkówka wyszła na prowadzenie w trzynastej minucie po tym jak sytuację sam na sam Kinga Kornaś pokonała Zuzanne Latuszek. Na początku drugiej części spotkania Piksa zagrała z lewej strony boiska, a piłkę przecięła Aleksandra Dziób, kóra skierowała piłkę do własnej bramki. UKS ponowni objął prowadzenie w 64. minucie po tym, gdy Kamila Lichoń dopadła do piłki odbitej od jednej z zawodniczek Czarnych i pewnym strzałem z jedenastu metrów dała swojemu zespołowi prowadzenie. Czarni gola na wagę remisu zdobyły na siedem minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry, gdy Roksana Kozłowska wykorzystała zagranie z prawej strony boiska i strzałem głowa pokonała Kingę Hebde. Wynik spotkania do końca regulaminowego czasu gry nie uległ zmianie. W dogrywce żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i o tym kto zdobędzie mistrzostwo Polski zdecydowały rzuty karne. Lepiej serię jedenastek wykonywały zawodniczki z Sosnowca, które wygrały 3:1 i mogły cieszyć się ze zdobycia tytułu mistrzowskiego.

CLJ U-18 – finał
UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna – Czarni Antrans Sosnowiec 2:2 (1:0) k. 1:3
Kornaś 13′, Lichoń 64′ – Dziób 50′(s), Kozłowska 83′

UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna (skład wyjściowy): Kinga Hebda – Agnieszka Haberna, Kinga Kornaś, Wiktoria Kalinowska, Weronika Kaim, Wiktoria Dudka, Anna Klimek, Kamila Lichoń, Aleksandra Dziób, Weronika Beczkowska, Natalia Duda.

Czarni Antrans Sosnowiec (skład wyjściowy): Zuzanna Latuszek – Zuzanna Grzywińska, Zuzanna Witek, Anna Krakowiak, Martyna Kowal, Emilia Kwadrans, Paulina Piksa, Julia Janczy, Wiktoria Durnaś, Natalia Kawulka, Oliwia Palińska.

Other Articles

CLJCLJ U-16NewsyPolska
NewsyReprezentacjaReprezentacja A

Leave a Reply