Czarne ogrywają Śląsk, do mistrzostwa tylko krok

Mecz od początku był pod kontrolą Czarnych Sosnowiec. Śląsk atakował sporadycznie. I bardziej w pierwszej połowie nie zagroził bramce Annie Szymańskiej. Kilka ataków gospodyń zakończyła w 24. minucie Weronika Zawistowska.

Dośrodkowanie z lewej strony boiska spadło na jej głowę. Ta skierowała ją do bramki, nawet o tym nie wiedząc… Euforia piłkarek oraz kibiców, którzy dziś byli na obiekcie po raz pierwszy od kilku miesięcy nie miała końca… Mało tego, w tym samym momencie karnego w Koninie trafił Medyk… Mistrzostwo było o krok.

W 33. minucie Zawistowska ustawiła piłkę około 20 metrów od bramki. Uderzyła bezpośrednio z rzutu wolnego. Trajektoria lotu piłki była tak ciekawa, że Anna Bocian nie miała za wiele do powiedzenia w tej sytuacji. Kilka chwil później mogło być 3-0, ale Agnieszka Jędrzejewicz, przestrzeliła w idealnej sytuacji z pięciu metrów.

Podopieczne Piotra Jagieły nie miały w tej części spotkania zbyt wiele argumentów. Osamotniona Wróblewska, wspomagana tylko siostrami Buś nie wiele mogły zdziałać.

Przed przerwą ekipa Sebastiana Stemplewskiego chciała przypieczętować zwycięstwo… Prawą stroną popędziła niezawodna dziś Zawistowska, wyłożyła piłkę Agnieszce Jędrzejewicz, a ta z najbliższej odległości umieściła piłkę w bramce. W tym momencie było już sporo marginesu do błędu. A przecież do końca ligi pozostały jeszcze dwie kolejki.

Drugą połowę z animuszem rozpoczęła sosnowiecka „Lokomotywa”, tuż po wznowieniu gry swoją szansę na gola miała kolejny raz Weronika Zawistowska. Tym razem strzał minął słupek o kilka centymetrów.

W momencie zejścia Weroniki Zawistowskiej w 56. minucie, tempo meczu spadło. Mało tego do piłki dopadła oznaczona nr 15. Dudziak. I po długim podaniu od Joanny Wróblewskiej umieściła piłkę w bramce.

W samej końcówce spotkania Alicja Materek dołożyła jeszcze bramkę na 4-1.  W tym samym czasie przyszła informacja o bramce Markuszewskiej i walka o mistrza trwa nadal…

Ekstraliga – 20. kolejka
KKS Czarni Sosnowiec – WKS Śląsk Wrocław 4-1 (3-0)
24′, 33′ Zawistowska, 44′ Jędrzejewicz, 90′ Materek – 62′ Dudziak

sędzia: Ewa Walczyńska
kartki: Jędrzejewicz [ż/k] – Kulig [ż/k]

Czarni: Szymańska – Horvathova, Hałatek (68′ Tobiczyk), Wycisk, Jędrzejewicz (84′ Zawiślak), Materek, Kaletka (79′ Kamala), Kuciewicz, Zawistowska (56′ Czechowska), Wiankowska, Zubchyk

Śląsk: Bocian – Korda – Iwaśko, Buś Marcelina, Buś Martyna (71′ Jurczenko), Kulig, Krysman (46′ Turowska), Żurek (71′ Tracz), Dudziak, Czudecka, Wróblewska