Kobiecy Futbol
Ekstraliga Newsy Polska

Czas rozstań w Sosnowcu

W ostatnim czasie Czarni Sosnowiec ogłaszali swoje najnowsze nabytki, lecz nie można przy tym pominąć piłkarek, które miały swój wkład w niedawne mistrzostwo i Puchar Polski, a w nowym sezonie nie zobaczymy ich w barwach “Lokomotywy”.

W tym tygodniu Czarni oficjalnie poinformowali, że umów z klubem nie przedłużą Paulina Zawiślak i Lilyana Kostova, których kibice nie będą mogli oglądać już przy Mireckiego.

Zawiślak w minionym sezonie zanotowała 19 ligowych występów, strzelając jedną bramkę. Znaczącą zawodniczką w zespole Sebastiana Stemplewskiego była również Kostova, której jednak w zaliczeniu znakomitego pełnego sezonu przeszkodziła kontuzja. Bułgarka która wciąż nie jest w pełni sił po doznanym w marcu urazie, sezon 2020/2021 zakończyła z dorobkiem 7 trafień w 11 rozegranych meczach Ekstraligi. Dwukrotnie wystąpiła również w Pucharze Polski. Mimo, że straciła niemal całą rundę przez kontuzję, w minionej kampanii udało jej się zanotować także aż 16 asyst.

Oprócz Zawiślak i Kostovej, tego lata zespół Czarnych opuściła również Weronika Zawistowska, która przeniosła się do Bayernu Monachium, a obecnie przebywa na wypożyczeniu w 1. FC Köln.

 

fot. Klaudia Golasz/KobiecyFutbol.pl

Może Cię również zainteresować

Oficjalnie: Znamy datę powrotu Frauen Bundesligi i kobiecego Pucharu Niemiec!

Mariusz

Poznaliśmy powołania na zgrupowanie i dwumecz z Ukrainą

Klaudia

Kolejna kontuzja w reprezentacji Polski! Jeszcze jedna zmiana w kadrze

Mariusz

Skomentuj