fbpx

Czeka nas kolejny transfer z udziałem reprezentantki Polski! Sikora opuści Juventus

Coraz więcej wskazuje na to, że w letnim okienku transferowym czeka nas kolejny duży transfer z udziałem reprezentantki Polski. Po Katarzynie Kiedrzynek i Sylwii Matysik barwy zmieni najprawdopodobniej również Aleksandra Sikora.

Prawej obrończyni Juventusu niebawem wygasa kontrakt z mistrzyniami Włoch. W tym sezonie Polka zanotowała zaledwie siedem występów, tylko trzykrotnie wybiegając w podstawowym składzie. Nic więc dziwnego, że „Juve” raczej nie wiąże z nią przyszłości. Sikora na brak zainteresowania nie będzie jednak raczej narzekać.

Portal „donnenelpallone.com” podaje, że reprezentantką Polski zainteresowane jest między innymi Sassuolo. Trenerem tego zespołu jest Gianpiero Piovani, który pracował z 29-latką w sezonie 2017/2018 w Brescii. Po rozwiązaniu zespołu przeniósł się on właśnie do ekipy „Neroverdi” i niedługo później jego śladami poszła także Katarzyna Daleszczyk. Sikora zdecydowała się natomiast na transfer do Juventusu, w którym spędziła ostatnie dwa lata. Teraz jej drogi z Piovanim mogą się ponownie skrzyżować. Sassuolo po szesnastu kolejkach zajmuje 6. miejsce w tabeli Serie A.

Federico_Scarso podaje jednak, że Sikorą interesują się też ekipy spoza Włoch, również takie, które w przyszłym sezonie zobaczymy w Lidze Mistrzyń. Czytamy także, że jedną z opcji dla prawej defensorki reprezentacji Polski jest powrót do Medyka Konin.

 

fot. juventus.com

Other Articles

Leave a Reply