Czołowe czeskie kluby pomogą liderkom Ekstraligi w zimowych przygotowaniach

Liderujący w tabeli Ekstraligi GKS Katowice ogłosił plan zimowych przygotowań. Podopieczne Karoliny Koch przed startem rundy rewanżowej rozgrają sześć sparingów.

Katowiczanki obecnie ćwiczą indywidualnie, a na pierwszy wspólny trening w tym roku wyjdą w najbliższy poniedziałek, 9 stycznia. Gry kontrolne rozpoczną natomiast pięć dni później. GKS przygotowywać się będzie tej zimy na własnych obiektach.

14 stycznia “GieKSa” zagra sparing z trzecią aktualnie siłą czeskiej ekstraklasy, 1. FC Slovácko. W tym miesiącu przedstawicielki Śląska zmierzą się także towarzysko z krajowymi rywalkami – Rekordem Bielsko-Biała oraz Śląskiem Wrocław. Spadkowicz z Ekstraligi będzie jedynym domowym rywalem zespołu z Katowic. Pozostałe sparingi zostaną rozegrane na wyjeździe.

Następny miesiąc piłkarkom walczącym o mistrzostwo Polski przyniesie spore wyzwania. Najpierw, 4 lutego GKS Katowice podejmie aktualne mistrzynie kraju – TME SMS Łódź, a cztery dni później śląskie piłkarki staną naprzeciw Sparcie Praga, czyli wicemistrzyniom Czech i jednocześnie obecnym liderkom tamtejszej ekstraklasy. Zimowe przygotowania zawodniczki Karoliny Koch zakończą meczem kontrolnym z Medykiem POLOmarket Konin.

“GieKSa” na półmetku sezonu jest liderem Ekstraligi z dwoma punktami przewagi nad Górnikiem Łęczna i trzema nad TME SMS-em Łódź. Rundę wiosenną śląski zespół rozpocznie w ostatni weekend lutego, kiedy do Katowic zawita AZS UJ Kraków. Drużyna ze stolicy Małopolski plasuje się obecnie na czwartej pozycji w tabeli. Co więcej, jest to jedyna ekipa, która zdołała w obecnym sezonie wygrać z piłkarkami prowadzonymi przez Karolinę Koch. W sierpniu w Krakowie padł wynik 4:3.

Inne wiadomości

FutsalNewsyPuchar Polski
I ligaNewsyPolska

Dodaj komenntarz