Cztery kolejne rozstania z PSG, większość ma przejść do… Lyonu

W Paris Saint-Germain szykuje się w najbliższym czasie prawdziwa rewolucja. Francuskie media podają, że zespół latem mogą opuścić trzy kolejne piłkarki, a także dyrektor sportowy żeńskiej sekcji, Bruno Cheyrou. Co ciekawe, większość z nich miałaby od nowego sezonu pracować w największym rywalu paryżanek – Olympique Lyon.

Kwestią czasu mają być ponoć przenosiny prawej obrończyni Ève Périsset do innej francuskiej drużyny, Bordeaux. Kobiecy zespół „Żyrondystów” jest rewelacją aktualnych rozgrywek. Obecnie plasuje się on na trzecim miejscu w tabeli Division 1 Arkema z zaledwie czterema punktami straty do drugiego PSG. Ekipie tej udało się również awansować do półfinału krajowego pucharu, gdzie czeka je potyczka właśnie z klubem z Paryża. Périsset w kampanii 2019/2020 wystąpiła w 12 ligowych spotkaniach Paris Saint-Germain, strzelając jedną bramkę. 19-krotna reprezentantka Francji zdaniem tamtejszych mediów nie przedłuży wygasającej niebawem umowy z dotychczasowym pracodawcą i wzmocni Girondins de Bordeaux na zasadzie wolnego transferu, podpisując trzyletnią umowę.

PSG mają latem również opuścić dwie utalentowane 16-latki. Obrończyni Alice Sombath oraz atakująca, Vicki Becho zdaniem radia RMC są już zdecydowane na przenosiny do Olympique Lyon. Jak dotąd nie udało im się jeszcze zaistnieć w seniorskiej piłce. Jedynie Becho w tym sezonie raz usiadła na ławce rezerwowych w meczu francuskiej ekstraklasy.

Szeregi OL ma także wzmocnić obecny dyrektor sportowy kobiecego PSG, Bruno Cheyrou. W jego przypadku chodzi jednak o przenosiny do męskiej sekcji klubu z Lyonu, który szuka wzmocnień po odejściu Floriana Maurice’a. Francuz zdecydował się na odejście do Stade Rennes, które zaoferowało mu posadę dyrektora sportowego. Lukę w pionie organizacyjno-skautingowym miałby wypełnić właśnie obecny pracownik PSG. W tym przypadku negocjacje ma ułatwić fakt, iż doradca prezydenta Lyonu Gérard Houllier zna się z Cheyrou z czasów ich wspólnej pracy w Liverpoolu, kiedy ten pierwszy był trenerem, a obecny dyrektor sportowy PSG Féminines – jego podopiecznym. Cheyrou podkreśla jednak, że przejście do OL wcale nie musiałoby oznaczać końca jego pracy w kobiecym wicemistrzu Francji, z którym wiąże go kontrakt i którego rozwój zaplanował na znacznie dłuższy okres.

Przypomnijmy, że pewne są już dwa rozstania z PSG tegorocznego lata. Kontraktu nie przedłuży Katarzyna Kiedrzynek, która nie związała się jeszcze z nowym pracodawcą, natomiast w przypadku Hanny Glas wiemy już, że zdecydowała się ona na transfer do Bundesligi, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Inne wiadomości

InneNewsyZagranica
FrancjaInneNewsyZagranica

Dodaj komenntarz