fbpx

D1 Arkema: Dublet Kamczyk na inaugurację sezonu ligi francuskiej

FC Fleury 91 w fenomenalnym stylu rozpoczyna sezon zwycięstwem nad Guingamp, a jedną z bohaterek spotkania została Ewelina Kamczyk, która swoimi dwiema bramkami zapewniła zwycięstwo drużynie.

W pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Zaraz po przerwie zespół gości wywalczył rzut wolny. W 49’ w pole karne dośrodkowywała Imane Touriss, a po jej dograniu strzał głową oddała Alison Péniguel trafiając w słupek, po czym piłka odbijając się od niego praktycznie trafiła wbiegającą Marie-Charlotte Léger po czym znalazła się w bramce. Fleury zdołało wyrównać w 60’ również po akcji z rzutu wolnego. Bezpośrednio strzał na bramkę oddała Marine Dafeur, ale trafiła w słupek, by po chwili piłkę przechwyciła Batcheba Louis, która lekkim uderzeniem umieściła ją w bramce. W 65’ boisko opuściły Dominika Kopińska i Dominika Grabowska, a w ich miejsce na murawie pojawiły się Ewelina Kamczyk i Aldrith Quintero. Zmiany te okazały się strzałem w dziesiątkę dla gospodyń, gdyż w 70’ Aldrith Quintero przechwyciła piłkę na połowie rywalek, którą po odegraniu ponownie otrzymała wbiegając w pole karne, by po chwili odegrać ją do Eweliny Kamczyk, która perfekcyjnie wykończyła akcję wyprowadzając zespół na prowadzenie. Polska napastniczka ustaliła wynik na 3:1 zaledwie parę minut później, po tym jak Batcheba Louis dryblingiem wyminęła kilka zawodniczek na prawym skrzydle i po wejściu w pole karne dograła w sam środek do Eweliny Kamczyk, która uderzeniem posłała piłkę do bramki.

D1 Arkema – 1.kolejka
FC Fleury 91 – En Avant Guingamp 3:1 (0:0)
Louis 60’, Kamczyk 70’, 73’ – Léger 49’

Kartki: Touriss (ż/k), Cambot (ż/k), Donnary (ż/k)

Fleury: Heil – Fernandesl,Meffometou, Le Garrec (79’ Kassi), Diakite, Dafeur (88’ de Andrade), Harris, Louis, Kouassi, Grabowska (65’ Kamczyk), Kopińska (65’ Quintero).

Guingamp: Sieber – Revelli , Stárová, Jézéquel, Kazadi, Cambot (88’ Renard), Touriss (76’ Perea), Peneau, Richard (76’ Richard), Léger, Traoré (46’ Péniguel).

 

 

 

 

 

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
AP Orlen Gdańsk
I ligaNewsy

Leave a Reply