D1 Arkema: Gol Kamczyk nie wystarcza, mistrzynie Francji górą

W dzisiejszym spotkaniu ligi francuskiej FC Fleury 91 podejmował u siebie Olympique Lyon. Choć gospodynie jako pierwsze trafiły do siatki rywalek za sprawą Eweliny Kamczyk, to ostatecznie zespół mistrzyń Francji nie pozostawił złudzeń i zwyciężył 3:1.

Polka dała prowadzenie Fleury w 31 minucie, wykorzystując dogranie Marine Dafeur. Rywalki zdołały odpowiedzieć jeszcze przed przerwą, a bramkę wyrównującą zdobyła Damaris Egurrola. Przerwa lepiej posłyżyła przyjezdnym, gdyż już w 47′ Lyon wyszedł na prowadzenie, a bramkę zdobyła norweska napastniczka, Ada Hegerberg. W 80′ zespół gości podwyższył prowadzenie po strzale Lindsey Horan, odbierając cień nadzei na zdobycz punktową gospodyniom w tym spotkaniu.

Ewelina Kamczyk rozegrała niemal całe spotkanie, już w doliczonym czasie zastąpiła ją Lana Smits.