Danuta Paturaj bliska powrotu do SMS-u, łodzianki gromią Sportis KKP

Letnie przygotowania od bezpośredniego starcia w sparingu rozpoczęły TME UKS SMS Łódź i Sportis KKP Bydgoszcz. Znacznie lepiej w dzisiejszym starciu pokazały się wicemistrzynie Polski, które rozbiły ligowe rywalki aż 7:0.

W meczu tym widzieliśmy w szeregach SMS-u nowe twarze. Asystę udało się zanotować pozyskanej niedawno z Medyka Konin Ernestinie Abambili, a pierwsze pół godziny między słupkami ekipy Marka Chojnackiego stała Danuta Paturaj, która niebawem oficjalnie powinna zostać ogłoszona piłkarką SMS-u, w którym spędziła w przeszłości siedem sezonów. W połowie 2019 roku doświadczona bramkarka postanowiła przenieść się z Łodzi do Górnika Łęczna, gdzie była jednak tylko zmienniczką Anny Palińskiej. Niedawno klub z Lubelszczyzny ogłosił, że 31-latka nie przedłuży wygasającej z końcem czerwca umowy, zatem tego lata powinna wzmocnić SMS na zasadzie wolnego transferu. Wypełni tym samym lukę po odejściu Moniki Sowalskiej, która przeniosła się do Śląska Wrocław.

Wyjazdowy sparing łodzianek ze Sportisem KKP rozpoczął się od gola Marii Zbyrad w 18. minucie. Pomocniczka wykorzystała dogranie Dominiki Gąsieniec. W 25. minucie asystę Darii Kurzawy na trafienie zamieniła natomiast Klaudia Jedlińska. Ta sama piłkarka niedługo później została sfaulowana w polu karnym, a “jedenastkę” na bramkę zamieniła Gabriela Grzybowska.

Po zmianie stron drużyna Marka Chojnackiego była jeszcze bardziej skuteczna. Festiwal goli kontynuowała Grzybowska, która tym razem trafiła z akcji, po dograniu Wiktorii Zieniewicz. Chwilę po upłynięciu godziny gry na listę strzelczyń wpisała się także Anna Rędzia, wykorzystując długą piłkę od Alicji Sokołowskiej. Dwa ostatnie trafienia były autorstwa Dominiki Gąsieniec, która najpierw na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu strzeliła po asyście Abambili, a wynik pojedynku na 7:0 dla gości ustaliła po dograniu Anny Rędzi. W międzyczasie świetną szansę na honorowe trafienie zaprzepaściły bydgoszczanki, które zmarnowały rzut karny.

Drugim sparingowym rywalem Sportisu KKP podczas letnich przygotowań będzie Olimpia Szczecin. Starcie to zaplanowano na 17 lipca.