fbpx

Debiut polskiej piłkarki w Primera División!

Wystartowała hiszpańska Primera División i już w pierwszej kolejce swoją szansę na debiut w ligowych rozgrywkach otrzymała nasza reprezentantka w Sporting Club de Huelva.

29-letnia zawodniczka, która sezon 2022/2023 rozegrała w barwach WKS-u Śląsk Wrocław, do Sporting Club de Huelva przeniosła się w letnim okienku transferowym, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Katarzyna Białoszewska dobrą dyspozycję prezentowała już w czasie spotkań kontrolnych rozgrywanych w okresie przygotowawczym do sezonu 2023/2024, zapewniła zwycięstwo swojemu zespołowi, zdobywając dwie bramki w sparingu z Sevilla Fútbol Club.

W dniu dzisiejszym Sporting Club de Huelva mierzył się w spotkaniu wyjazdowym z Tenerife. Polska piłkarka mecz rozpoczęła na ławce rezerwowych, zaś jej ekipa po pierwszej połowie przegrywała 0:1 po bramce Jassiny Blom w 33. minucie gry. Po zmianie stron gry wynik nie ulegał zmianie i swoją szansę otrzymała Katarzyna Białoszewska, zmieniając w 57. minucie meczu Jessicę de Filippo. Upływały kolejne minuty, wynik utrzymywał się wciąż niekorzystny dla zespołu Huelvy. Losy pojedynku w 80. minucie meczu rozstrzygnęła Esther Okoronkwo, podwyższając prowadzenie Tenerife. Białoszewska nie wpisała się dzisiaj na listę strzelczyń, ale z pewnością pojawią się kolejne szanse. Miejmy nadzieję, że worek z bramkami otworzy w następnej kolejce, kiedy Sporting Club de Huelva zmierzy się 1 października o godzinie 19:00 z FC Barceloną. Klasowy przeciwnik, z najwyższej półki, ale w starciu właśnie z takimi rywalkami potencjał Białoszewskiej może być najbardziej wyeksponowany.

Other Articles

AMPNewsyPolska
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply