fbpx

Decydujące starcia w telewizji

Na kolejkę przed końcem nie znamy jeszcze mistrza Polski sezonu 2022/23, jak również jednego ze spadkowiczów. Dwa z trzech decydujących starć będzie można zobaczyć w zwykłej bądź internetowej telewizji.

Wszystkie spotkania rozpoczną się w niedzielę 28 maja o 17:00. W Koninie tamtejszy KKPK Medyk POLOMarket podejmuje GKS Katowice. Spotkane to będzie można obejrzeć w TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl. Jeśli katowiczanki zwyciężą – to one odbierać będą złote medale; w innym przypadku muszą czekać na wynik starcia w Łodzi, gdzie TME SMS podejmuje Górnika Łęczna. Jeśli łodzianki zdobędą tyle samo punktów co Gieksa, będą musiały zadowolić się tytułem wicemistrzyń Polski; aby marzyć o mistrzostwie, muszą wygrać i liczyć na potknięcie katowiczanek (lub zremisować i czekać na zwycięstwo Medyka).

W cieniu tych dwóch spotkań pozostaje ważny dla układu tabeli mecz w Radomiu. Jeśli Medyk przegra, a Sportis w ostatnim meczu sezonu pokona zdegradowany już Radom, to medyczki znajdą się na miejscu spadkowym i będą oczekiwały wieści ze stolicy – Sportis KKP nie otrzymał licencji na Ekstraligę, ale klub odwołuje się od tej decyzji. Jeśli to odwołanie zostanie uwzględnione i bydgoski klub otrzyma licencję, wówczas zasłużony wielkopolski klub pożegna się z Ekstraligą.

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
Newsy
Typer

Leave a Reply