fbpx

Dodatkowe powołanie do futsalowej reprezentacji Polski

Występująca w Wandzie Kraków Nadia Palkiewicz została dodatkowo powołana do futsalowej reprezentacji Polski, która rozegra cztery towarzyskie spotkania w chorwackim Poreču.

18-letnia zawodniczka w minionym sezonie rozegrała dwadzieścia spotkań w futsalowej Ekstralidze, w których zdobyła dziewięć goli. Wychowanka Stowarzyszenia Siemacha Kraków występuje również na trawie, broniąc barw drugoligowej Wandy. W trwającym sezonie wystąpiła w dwudziestu meczach w których zdobyła trzy gole.

Podczas turnieju w Poreču reprezentacja Polski weźmie udział w turnieju Futsal Week. Biało-Czerwone 11 czerwca zmierzą się z Grenlandią (mecz nie będzie uznawany za oficjalny), a w drugim meczu zmierzą się z kadrą Włoch. Następnie kadra prowadzona przez Samuela Janie (zastępuje Wojciecha Weissa, który w tym czasie będzie prowadził reprezentację Polski podczas AMŚ) rozegra mecz półfinałowym, a na zakończenie zagra mecz o jedno z miejsc.

Powołania na turniej otrzymały:

bramkarki: Andżelika Dąbek (TS ROW Rybnik), Wioletta Myjak (Amplus Słomniczanka Słomniki).

rozgrywające: Agata Bała, Natalia Matuszewska (Nowy Świt Górzno), Julia Basta, Natalia Janus, Katarzyna Włodarczyk (Amplus Słomniczanka Słomniki), Paula Fronczak (AZS UAM Poznań), Marlena Jaszyk, Agata Sobkowicz (obie TS ROW Rybnik), Klaudia Kubaszek (Città di Falconara, Włochy), Katarzyna Moskała, Wiktoria Pietrzyk, Julia Szostak (Rekord Bielsko-Biała).

Other Articles

Leave a Reply