fbpx

Dominika Grabowska coraz bliżej gry we Francji!

Jak podawaliśmy już niemal miesiąc temu TUTAJ, Dominika Grabowska otrzymała ofertę gry we Francji. Nasze informacje potwierdził dzisiaj dziennikarz tamtejszego „Le Républicain de L’Essonne”, który zdradził o jaki klub dokładnie chodzi.

Jérémy Andrieux za pośrednictwem Twittera poinformował, że reprezentantka Polski jest bliska dołączenia do FC Fleury 91 – siódmej drużyny Division 1 Arkema. „Les Essonniennes” w zakończonym już sezonie francuskiej ekstraklasy zapewniły sobie spokojne utrzymanie, kończąc rozgrywki z 20 punktami wywalczonymi w 16 meczach.

Dominika Grabowska w tym sezonie Ekstraligi strzeliła trzy bramki w 11 spotkaniach. Z Górnikiem Łęczna wywalczyła mistrzostwo Polski, a wciąż ma jeszcze również szansę na krajowy puchar. Jej transfer oficjalnie ogłoszony powinien zostać dopiero po całkowitym zakończeniu sezonu przez łęcznianki, które w półfinale Pucharu Polski 20 czerwca podejmą w Ząbkach TME GROT SMS Łódź.

Zdaniem powyższego źródła Fleury planuje tego lata transferową ofensywę i do zespołu z północnej części Francji oprócz polskiej pomocniczki trafić mają również inne reprezentantki swoich krajów – Norweżka Anja Sønstevold oraz Australijka Emma Checker, a także Francuzki Manon Heil i Maureen Bigot. W nowym sezonie barw średniaka D1 nie będą natomiast reprezentować Stine Larsen i Rikke Sevecke oraz Maryne Gignoux-Soulier. Reprezentantki Danii mają się przenieść do Anglii (Chelsea lub Arsenal), natomiast rezerwowa bramkarka odejdzie do Dijon.

 

fot. gksgornik.leczna.pl

Other Articles

AngliaNewsyZagranica
NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica

Leave a Reply