Dudek z golem, hat-trick Katoto, PSG z kolejnym trofeum

Paris Saint-Germain nadal dominuje we Francji na równi (prawie) z największym rywalem, Olympique Lyon. Właśnie piłkarki z miasta nad Sekwaną dołożyły do swej gabloty kolejne trofeum, jest nim puchar za triumf w Pucharze Francji wygrywając aż 8:0 z Yezeure. Paulina Dudek rozegrała bardzo dobry mecz.

Paryżanki były zdecydowanymi faworytem meczu, a jakże inaczej, skoro mowa tu o sensacyjnych mistrzyniach Francji z poprzedniego sezonu, które w świetnym stylu “wyrwały” go Olympique Lyon sprzed nosa. Mecz należał do tych, które po prostu imponują i przylepiają do kanapy.

Spotkanie w pierwszym składzie rozpoczęła Paulina Dudek, która jak zwykle nie zawiodła. Mecz rozpoczęła dominacja niezawodnego PSG, gola dającego im prowadzenie strzeliła cicha bohaterka tego sezonu Marie-Antonette Katoto, która wpakowała piłkę do siatki rywalkom już w 3. minucie. Nie było to jej ostatnie słowo, bo kolejnego gola zapakowała już w 7. minucie. To widocznie zmotywowało jej koleżanki, kolejny gol padł już w 9. minucie po trafieniu naszej niezawodnej reprezentantki – Pauliny Dudek. Ashley Lawrence poszła za ciosem i zapakowała kolejne trafienie. Nie mogło w takim meczu zabraknąć niemieckiego akcentu w wykonaniu Sary Daebritz, która w 13. minucie cieszyła się z kolejnego gola dla PSG. Rywalki, które w niecały kwadrans przegrywały już 5:0 nie miały prawa się spodziewać, że najgorsze dopiero je czeka. Hat-tricka Katoto skompletowała już w 31. minucie kapitalnym trafieniem nie dając szans rywalkom. Ten pogrom zakończył strzelanie w pierwszej połowie.

Drugą połowę rozpoczęły sensacyjne strzały piłkarek Yezeure, które nie umiały pokonać Charlotte Louise Voll. Pierwszego gola w drugiej połowie załadowała cicha boheterka meczu, Ashley Lawrence w 59. minucie. Wisienką na torcie dla PSG pod tytułem “Puchar Francji” był gol Sary Deabritz w 72, minucie kończący tą masakryczna dla rywalek strzelaninę.

Paryżanki absolutnie zdominowały mecz, nie dając najmniejszych szans rywalkom, którym trzeba oddać istnie spartański pojedynek, jednak tym razem wróciły na tarczy. Ten mecz jedynie ukazał, jaką dominację w lidze ma PSG, które poza Olympique Lyonem nie boi się żadnej francuskiej drużyny, która odważy stanąć im na drodze.