Kobiecy Futbol
Image default
Ekstraliga Newsy Polska

Dwa wzmocnienia “last minute” Medyka Konin

Za nami już trzy kolejki Ekstraligi, lecz Medyk Konin nie zakończył jeszcze prezentowania swoich wzmocnień. Wielkopolski klub w najbliższym czasie oficjalnie zaprezentuje jeszcze dwie nowe piłkarki – Anastasiję Ročāne i Karlīnę Miksone (na zdjęciu).

Obie te zawodniczki są aktualnymi reprezentantkami Łotwy i obie grały ostatnio w barwach FK Gintra – mistrza Litwy. Klub z Szawli 30 sierpnia oficjalnie ogłosił rozstanie z tymi piłkarkami, które zdecydowały się na transfer do Polski i zostały już zarejestrowane do gry w Ekstralidze.

Rocāne to 29-letnia środkowa obrończyni. Poza ojczyzną i występami na Litwie miała już okazję grać także w estońskim Pärnu JK i bułgarskim Lokomotiwie Płowdiw. W narodowej reprezentacji Rocāne rozegrała dokładnie 50 meczów, strzelając jedną bramkę.

Miksone jest natomiast 21-letnią pomocniczką, która w kadrze Łotwy wystąpiła jak dotąd 39-krotnie. Udało jej się strzelić 8 goli. Na Litwie nie grała długo, bowiem jeszcze w sezonie 2020 reprezentowała islandzki ÍBV-íþróttafélag. Większość kariery urodzona w 2000 roku piłkarka spędziła w rodzimej lidze, reprezentując kolejno Dinamo Rīga, FK Liepāja i FK Nīca.

Oprócz Łotyszek, Medyk Konin tego lata sprowadził Stephanie Zúñigę i Dominikę Koleničkovą, a po przerwie spowodowanej ciążą powróciła do zespołu Natalia Pakulska.

 

fot. Roman Ferstl/SFZ

Może Cię również zainteresować

[FOTO] SWD Wodzisław Śląski  –GKS Górnik Łęczna w obiektywie

Klaudia

“Pokazałyśmy charakter i kawał walki” – Nadja Stanović po eliminacyjnych meczach Mistrzostw Świata

Chris Passella

Sportis KKP ogłosił kolejne wzmocnienie

Mariusz

Skomentuj