Dwie bramki Ewy Pajor w pierwszym spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzyń

We wczorajszym spotkaniu 1. Kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń UEFA VfL Wolfsburg wygrał z austriackim SKN St. Pölten 4:0, a dwie ze zdobytych przez Wolfsburg bramek strzeliła Ewa Pajor.

Wynik spotkania otworzyła reprezentantka Polski w 8’ po tym, jak przy dograniu w pole karne Jill Roord niefortunnie interweniowała obrończyni austriackiego zespołu, Jennifer Klein i niemal wystawiła piłkę polskiej napastniczce, która bezbłędnie umieściła ją w bramce. Po kwadrancie gry Ewa Pajor miała już na koncie drugie trafienie, kiedy Sveindís Jane Jónsdóttir przedłużyła piłkę otrzymaną od Tabei Waßmuth, dogrywając ją do polskiej napastniczki, która lobem przerzuciła futbolówkę tuż nad bramkarką. Chwilę później Polka miała szansę na zdobycie hat-tricka po dalekim dograniu Leny Lattwein, ale po strzale głową piłka minęła bramkę.

Po przerwie w 56’ prowadzenie podwyższyła Lena Lattwein. Zawodniczka Wolfsburga dobiła wcześniej obroniony strzał Ewy Pajor, który Polka oddała po kapitalnym dośrodkowaniu Lynn Wilms. Dziesięć minut później nasza napastniczka znów była bliska zdobycie trzeciej bramki, ale źle wymierzyła uderzenie w piłkę i przeniosła ją tuż nad bramką. Rywalki miały niewiele okazji na odpowiedź, a najbliżej zdobycia bramki była w 76’ Melanie Brunnthaler, ale piłka po jej strzale trafiła prosto w ręce Merle Frohms. Wynik spotkania w 89’ ustaliła Jill Roord, która po otrzymaniu piłki od Ewy Pajor oddała niezbyt mocny strzał, po którym piłka wtoczyła się tuż obok słupka.