Dwie bramki Ewy Pajor, wysoka wygrana VfL Wolfsburg

Ewa Pajor zdobyła dwie bramki dla VfL Wolfsburg w meczu 17.kolejki Frauen Bundesligi przeciwko Werderowi Brema w którym Wilczyce wygrały 8:0.

Drużyna z Wolfsburga do spotkania z Werderem przystępowała po spotkaniu Bayernu Monachium,który wygrał z SC Meppen 2:0 i było pewne, że utrzyma fotel lidera niezależnie od wyniku spotkania VfL.

Rywali napoczęła już w jedenastej minucie Alexandra Popp,a przed przerwą wynik podwyższyła Wassmuth oraz Popp dla której było to odpowiednio trzynaste i czternaste ligowe trafienie. Tuż po przerwie z gola cieszyła się Ewa Pajor, a w 78.minucie kolejny raz piłkę z siatki musiała wyciągać Borbe, którą pokonała Blomqvist. W końcówce spotkania kolejną bramkę zdobyła Ewa Pajor, a w doliczonym czasie gry dwukrotnie piłkę w siatce umieszczała Blomqvist, która zaliczyła hattricka.

Reprezentantka Polski, która wystąpiła dotychczas w 15 ligowych spotkaniach zdobyła w nich 11 bramek i dołożyła siedem asyst. VfL Wolfsburg po 17.kolejkach plasuje się na drugim miejscu w tabeli.

W piątek swoją pierwszą bramkę w barwach 1. FC Köln zdobyła Weronika Zawistowska o czym pisaliśmy TUTAJ.