fbpx

Dwie nowe piłkarki PSG – mistrzyni Anglii i następczyni Katarzyny Kiedrzynek

Paris Saint-Germain ogłosiło kolejne, po czerwcowym pozyskaniu Bénédicte Simon, letnie transfery. Ekipa wicemistrzyń Francji sprowadziła z niemieckiego SC Sand bramkarkę Charlotte Voll oraz Ramonę Bachmann, grającą ostatnio w Chelsea.

Reprezentantka Szwajcarii w zakończonym sezonie nie mogła liczyć na regularną grę w barwach „The Blues”, które wywalczyło mistrzostwo Anglii. Na 12 rozegranych w Super League meczów, tylko 5 atakująca rozpoczęła w pierwszym składzie. Udało jej się strzelić w dodatku zaledwie jedną bramkę. 29-latka wcześniej grała między innymi w Wolfsburgu i FC Rosengård. W Chelsea Bachmann spędziła 3,5 roku. Sięgnęła po trzy krajowe mistrzostwa, a także Puchar Anglii i Puchar Ligi. Z PSG związała się 2-letnim kontraktem.

Dla Charlotte Voll transfer do Paryża to powrót po zaledwie rocznej przerwie. 21-letnia bramkarka w klubie Agnieszki Winczo i Patrycji Balcerzak zanotowała w tym sezonie 8 występów we Frauen Bundeslidze, a 12 przesiedziała na ławce. W PSG będzie pełnić rolę rezerwowej po tym jak z klubu odeszła Katarzyna Kiedrzynek. Jej umowa obowiązuje do końca czerwca 2022 roku.

Other Articles

NewsyPolska
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply