Dwie różne połowy biało-czerwonych

Przebywająca w Hiszpanii reprezentacja Polski w drugim swoim meczu kontrolnym zmierzyła się z Argentynkami. W pierwszej połowie dominowała drużyna z Ameryki Południowej, wykorzystując błędy i niepewną grę Polek i zdobywając dwie bramki. W drugiej części spotkania gra drużyny Niny Patalon wyglądała już znacznie lepiej i  ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Argentynki zdobyły dwie bramki w czasie 5 minut, wykorzystując niepewność i błędy defensywy. Amerykanki przeważały w pierwszej połowie, a Polki grały niedokładnie i ospale. W drugiej połowie biało-czerwone doszły do głosu, poczynając sobie dużo śmielej w ofensywie i dokładniej i spokojniej w obronie. Dwie bramki zdobyła znajdująca się ostatnio w świetnej dyspozycji Martyna Wiankowska (tydzień wcześniej dwie bramki dla Turbine Poczdam). Niestety, boisko z kontuzją opuściła Weronika Zawistowska.

Polska – Argentyna 2:2 (0:2)
Martyna Wiankowska 54′, 83′ – Estefania Banini 15′, Erica Lonigro 20′

Polska: Karolina Klabis – Zofia Buszewska (46.Sylwia Matysik), Małgorzata Mesjasz, Małgorzata Grec, Martyna Wiankowska, Natalia Padilla-Bidas, Tanja Pawollek, Klaudia Lefeld (46.Kayla Adamek), Nikol Kaletka, Weronika Zawistowska (45.Natalia Wróbel), Ewa Pajor (46.Nikola Karczewska)